Detaylı Kredi Hesaplama


Dilediğiniz faiz oranına göre kredi hesaplaması yapabilirsiniz. Hesapladığınız kredi verilerinize göre örnek ödeme planı, taksit tutarınız, ödeyeceğiniz faiz ve diğer KKDF, BSMV vb. gibi tutarlara ilişkin detaylı veriye ulaşabilirsiniz.

Hemen hesaplama yapmak için formu doldurmanız yeterli.


Kredi Hesaplama

Bireysel ihtiyaçlarınız, konut, taşıt alışverişleriniz, girişim fikirleriniz ve bunlar gibi birçok gereksiniminiz için toplu paraya ihtiyacınız olabilir. Söz konusu nakit miktarını kendi imkânlarınızla elde etmeniz çoğu zaman zor olacaktır. Birikmiş bir paranız olsa bile onu tehlikeye atmak yerine aylara yayılan vadelerle geri ödeyebileceğiniz banka kredilerinden yararlanmanız daha mantıklı olacaktır. Türkiye’de aktif olarak hizmet veren bankaların ve finans kuruluşlarının hemen hemen hepsi müşterileri için kredi olanağı sağlamaktadır. Kredi notunuz yeterliyse ve teminat olarak gösterebileceğiniz bir geliriniz ya da mülkünüz bulunuyorsa kredi için başvurabilirsiniz. Gerekli şartları yerine getirdiğiniz takdirde kredi başvurunuz olumlu sonuçlanacaktır. Ancak bireysel ya da kurumsal herhangi bir krediye başvururken dikkat etmeniz gereken birtakım hususlar bulunmaktadır.

Kredi borcuna sahip olmak, ekonomik ve hukuki yönden birçok sorunu beraberinde getirecektir. Nitekim ödenmeyen kredi borçları kredi notunuzu kötü etkiler. Özellikle kara listeye girdiğinizde 5 yıl kadar bir süreyle kredi kartlarından alışveriş kredilerilerine kadar birçok hizmetten mahrum kalabilirsiniz. Bu yüzden kredi almadan önce kredi faiz hesaplama işlemi yapmanız faydalı olacaktır. Kredinin aylık taksit miktarını belirleyen temel unsur faizdir. Anapara vadeye bölündüğünde her vade için belli bir faiz işler. Bununla birlikte bazı bankalar dosya masraflarını da vadelere ekleyebilmektedir ancak anapara dışındaki esas rakamın faiz olduğunu belirtmek gerekir. Dolayısıyla bir banka kredisine başvurmadan önce faiz oranlarını karşılaştırmanız faydalı olacaktır.

İhtiyaçlarınız için kısa, orta, uzun vadeli krediler arasından birini seçmeden önce detaylı bir ödeme planı çıkarmalısınız. Aylık gelirlerinizi hesaba katarak sizi ekonomik olarak zor durumda bırakmayacak ve her koşulda ödeyebileceğiniz taksitlere sahip bir kredi almanız faydalı olacaktır. Bunun için ise Kredi Denizi’nin sunmuş olduğu hesaplama ve bilgilendirme sistemlerinden yararlanabilirsiniz. Kredi Denizi, bireysel ve kurumsal krediler hakkında detaylı içeriklere sahip olan bir sitedir. Kullanıcı dostu bir ara yüze sahip olan ve sürekli güncellenen sitede kredi başvurusu yapmadan önce ciddi bilgi edinebileceğiniz içerikler yer almaktadır. Ana sayfada yer alan kredi hesaplama aracı ile bankaların kredilerini karşılaştırabilir ve aylık vade miktarını hesaplayabilirsiniz.

Hesaplama aracı, bankaların faiz oranlarına dayalı olarak çalışmaktadır. Kredi alacağınız bankayı, miktarı ve vade sayısını seçtiğinizde hesaplama aracı bankanın verilerini göz önünde bulundurarak her ay ödemeniz gereken vade miktarını hatasız olarak hesaplayacaktır. İhtiyaç kredisi başta olmak üzere bütün kredilerde bu aracı kullanabilir ve ödeme planı çıkarabilirsiniz. Site, bireysel ve kurumsal krediler hakkında detaylı içeriklere sahiptir. Kredi Denizi’ne girerek esnaf KOBİ kredisi gibi kurumsal krediler hakkında da bilgi edinebilir ve hesaplama aracı sayesinde bu kredilerin aylık vadelerini hesaplayabilirsiniz. Bankaların faiz oranları değiştiğinde hesaplama aracının algoritması da güncellenmekte ve kullanıcıya sürekli olarak güncel bilgi sunulmaktadır.

Kredi Denizi’nde uzun vadeli krediler hakkında da detaylı bilgi bulunuyor. Taşıt kredisi, konut kredisi gibi vadesi 5 ile 20 yıla yayılabilen krediler hakkında da buradan bilgi edinebilir ve bu kredilerin aylık vade oranlarını hesaplayabilirsiniz. Kredi Denizi, diğer sitelerin aksine ipotekli krediler hakkında da detaylı hesaplama ve bilgilendirme hizmeti vermektedir. Herhangi bir ipotek durumu söz konusuysa hesaplamayı bunun üzerinden de yapabilirsiniz. Hesaplama aracıyla ödeme planı çıkarmanıza yardımcı olan Kredi Denizi, aynı zamanda detaylı bir blog sayfasına sahiptir. Bu blogda kredi işlemleri hakkında bilgi bulunmaktadır. Kredi şartları ve haberleri başta olmak üzere birçok bilgilendirici içeriği burada bulabilirsiniz. Hesaplama aracı ise ana sayfada yer almakla birlikte, kredi sağlayan bütün bankaların verilerine sahiptir.

ÖNERDİĞİMİZ KREDİLER

Fırsatlardan haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakınız!