Krediye Nasıl Başvurulur? Kredi Başvuru Süreci - Kredi Denizi


Daha önce hiç kredi kullanmamış kişilerin pek de bilmediği bir süreçtir, krediye başvurma süreci.

Daha önce hiç kredi kullanmamış kişilerin pek de bilmediği bir süreçtir, krediye başvurma süreci. Ve tabii bir takım incelikler de yok değil. Aslında görünüşte şubeye gidip, bankacıya kredi istiyorum demek kadar kolaydır. Fakat bu bir süreçtir elbette. Bankalar başkalarının mevduatlarını size kredi olarak kullandırıp, buradan ettikleri karın bir kısmını ana para ile birlikte mevduat sahibine iade etmekle sorumludurlar. Ve kredinin geri döneceğinden, yani ödeneceğinden emin olmak isterler. Tabii bu konuda özellikle BDDK tarafından yayınlanan bazı kanuni kısıtlamalar da söz konusudur.
Bir bankanın size kredi verebilmesi için öncelikle geri ödeme şartlarını taşıdığınızdan emin olması gerekir. Yani, size krediyi verdiğinde geri nasıl ödeyeceksiniz konusu araştırılır. Bunun için elbette bankalar ve merkez bankası arasında kurulmuş bir ağ vardır ve banka TC Kimlik numaranızla buradan bir sorgulama yapar. Bu sorgulama sonucunda size istediğiniz tutarda kredi verilip verilemeyeceği veya ne kadar kredi verilebileceği tespit edilir. Elbette size kredi vermek bir noktaya kadar bankanın insiyatifindedir, ancak dediğimiz gibi bazı kanuni sınırlamalar da bulunmaktadır.
Banka yaptığı sorgulamanın ardından, sizden gelir belgenizi talep eder, kimlik bilgileriniz, gelirinizi gösterir belge ile birlikte, önce şube, ardından genel müdürlük onayı alınır. Çoğu bankada bu süreç oldukça hızlı işler, ön onay verilen kredi en geç ertesi gün resmi onay almaktadır.
Kredi başvurusu için, şubeye gidebilir,artık pek çok bankanın sunduğu İnternet kanalları, telefon ve Sms kanallarını kullanabilirsiniz. Belli meblağların üzerindeki kredi tutarları için, mutlaka şubeye gitmeniz ve hatta ek teminatlar sunmanız istenebilir.


Etiketler: ithiyaç kredisi

Yorumlar

Kategoriler

Etiketler:

abd acil nakit acil para akbank Akbank Konut Kredi Faizleri Akbank Konut Kredi Faizlerini Düşürdü Akbank Konut Kredisi akbank kredi akbank kredi başvurusu Akbank Kredi Başvurusu İnternetten Nasıl Yapılır? akbank kredi hesaplama Akbank Kredi İçin Faiz Oranları akbankkobi albarakaturk Altın Altın destekli ETF Altın Fiyatları banka kartı banka kredileri karşılaştırma Banka Kredisi bankacılık Bankalar Bayram Kredisi bireysel krediler Birikim Bitcoin Bitcoin Kaybı Bitcoin Kaybı Devam Ediyor borç kapama cep telefonu çin Denizbank Faiz Oranları denizbank iletişim Denizbank İnternet Bankacılığı Denizbank İnternet Sitesi denizbank kredi denizbank kredi başvurusu Denizbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? denizbank kredi hesaplama Denizbank Kredi Türleri Nelerdir? Denizbank Kredileri Denizbank Şubeleri Dolar Dolar TL Arasında Düşüş emekli en kolay kredi en uygun kredi erken kredi kapama erken kredi kapatma Esnafa en hızlı kredi Denizbank evlilik kredisi faturalı hat faturalı hatlara kredi faturalı hatlara nakit faturalı hatta nakit faturaya kredi faturaya nakit fazla başvuru forex garanti kira gerekli belgeler guvenlikira hızlı kredi ihtiyaç kredisi ingbank İthalat ithiyaç kredisi kira sigortası kiramguvende konut kredisi kredi kredi başvurusu Kredi çekmek Kredi danışmanlığı kredi denizi kredi erken kapama kredi erken kapama hesaplama kredi faiz hesaplama kredi faizi kredi faizi hesaplama kredi haberi kredi hesplama kredi kapama kredi kapama hesaplama kredi kapatma kredi kapatma hesaplama kredi kartı kredi masrafları kredi notu Kredi Puanı Nasıl Yükseltilir? Kredi Puanı Nedir? kredi sorunu kredim benim kuveytturk LPG mortgage n kolay kredi neden kredi çıkmıyor Petrol seçim araçları seçim çalışmaları seçim otobüsü sigorta sigortalı kira sms kredi sss taşıt kredisi Taşıt kredisi Denizbank tefeci Ticaret TL uygun kredi web kredi yapıkredi
Fırsatlardan haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakınız!