Taşıt Kredisi Kredi Karşılaştırma Sonuçlarınız

BANKA TUTAR FAİZ TAKSİT TUTARI TOPLAM ÖDEME MASRAF

Bu kategoriye ait kredi ürünü bulunmamaktadır.

Taşıt Kredisi

Araç sahibi olmanın günümüzde ciddi bir ihtiyaç olduğunu belirtmek gerekir. Nitelikli bir ulaşım olanağına sahip olabilmek, iş seyahatleri ve özel gezilerde ulaşım sağlayabilmek için iyi bir araç edinmeniz faydalı olacaktır. Bunun yanında, ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir araç satın almak için maaşınızdan yıllarca biriktirmeniz gerekebilir. Ancak banka kredileriyle taşıt ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Araç ihtiyacı için sağlanan krediler de bankaların en çok sağladıkları fonlar arasındadır. Öyle ki bazı galerilerde krediye uygun” olarak satışa sunulan taşıtlar bulunmaktadır. Kişisel ya da kurumsal araç ihtiyacınızı karşılamak için taşıt kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Bu başvuruyu yapmadan önce Kredi Denizi sitesine girmeniz ve bankaların faiz oranlarını karşılaştırarak karar vermeniz faydalı olacaktır.

Taşıt kredisi alırken yerine getirmeniz gereken bazı koşullar bulunmaktadır. Bankalar genellikle müşteri tarafından belirlenen bir fonu nakit olarak sağlamazlar. Bu krediden yararlanabilmek için satın alınacak aracın belirlenmesi ve bunun bankaya belirtilmesi gerekir. Katılım bankacılığı esasıyla çalışan kuruluşlar ise aracı satın alarak müşteriyle taksitle satmaktadır. Tüm bu şartlar hakkında bilgi edinmek için Kredi Denizi’ne başvurmanız yeterli olacaktır.

Bankalar arasında bir karşılaştırma yaparak en uygun taşıt kredisi hakkında fikir edinebilirsiniz. Bunun için faiz oranlarına göz atmanız gerekir. Taşıt kredisinde bireysel kredilerden farklı bir faiz sistemi bulunabilmektedir. Bütçe hesaplaması yapmak için faizi aylık vadeye bölerek taksit oranlarını çıkarabilmeniz gerekli olacaktır.

Söz konusu işlemi yapmak için Kredi Denizi sitesinde yer alan kredi hesaplama aracını kullanmanız yeterlidir. Hesaplama aracında her bankanın faiz oranlarının mevcut olduğu bir algoritma bulunmaktadır. Kredi faiz oranı ve vade sayısı belirlendiğinde aylık ödenmesi gereken taksit miktarı gösterilmektedir. Buradan taşıt kredisi faiz oranları hakkında bilgi edinebilir ve detaylı bir hesaplama yapabilirsiniz.

Belirtildiği gibi, araç galerilerinde krediye uygun olarak satılan araçlar bulunmaktadır. Hatta bazı galeriler bankalarla anlaşmalı olup, taşıt satın almak isteyen kişilerin 0 km taşıt kredisi ile almalarını sağlamaktadır. Bankalar tarafından verilen taşıt kredilerinin oranlarını ve şartlarını Kredi Denizi sitesinden öğrenebilir ayrıca blog sayfasında taşıt kredisi hakkında birçok bilgi edinebilirsiniz.

Taşıt kredisi 2.el araçlar için de geçerli olan bir kredi türüdür. Kullanılmış araçları da bankalar tarafından sağlanan krediler ile satın almak mümkün olabilmektedir. Satın alınacak aracın belgeleriyle herhangi bir bankaya başvurabilir ve 2.el taşıt kredisi alabilirsiniz. Bazı bankalar 2.el kredilerde farklı faiz oranları uygulamaktadır. Kredi Denizi’nde 2.el taşıt kredileriyle ilgili detaylı bilgi bulabilir ve hesaplama işlemi yapabilirsiniz.

Taşıt kredileri yalnızca bireysel olarak sağlanan krediler değildir. İşletmeniz için mevcut araç ihtiyacını da taşıt kredisi üzerinden karşılayabilirsiniz. Araç masrafları çoğu zaman kobi kredilerine dâhil olmakla birlikte, sonradan alınacak araçlar için taşıt kredisi alınabilmektedir. Sitede işletmeler için sağlanan taşıt kredileriyle ilgili güncel ve detaylı içerikler bulunmaktadır.

Daha önce almış olduğunuz bir taşıt kredisini erken tarihlerde kapatmanız da mümkündür. Vade sayısı ne kadar az olursa ödeyeceğiniz faiz oranı da o kadar düşük olacaktır. Borcunuzu erken kapatırsanız yüksek faizler ödemekten kurtulabilirsiniz. Erken kapatma ödeme planı çıkarmak için sitede yer alan kredi kapama hesaplama aracından yararlanabilirsiniz.

Taşıt satın almadan önce en ucuz taşıt kredisi hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Bunun için de bankaların taşıt ihtiyacı için sunduğu ödenekleri ve bunların faiz oranlarını karşılaştırmanız gerekecektir. Ayrıca kredi olanaklarından yararlanmak için taşıt kredisi şartları bulunmaktadır. Kredi Denizi’nde tüm bu konularla ilgili bilgilendirici içerikler bulunmakta ve bunlar sürekli olarak güncellenmektedir.

Fırsatlardan haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakınız!