Uygun Kredi Veren Bankalar - Kredi Denizi


BDDK’nın (Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurulu) belirlediği faiz oranlarından en düşük olanını veren banka

 Bankalar BDDK tarafından belirlenen faiz oranlarının dışına çıkamadıkları için dönemsel fırsatlar çerçevesinde küçük de olsa değişken ve uygun kredi imkânları ile karşılaşmanız mümkün. 

En uygun kredi veren banka başlığı altında, ne yazık ki, tek bir banka ismi yazamayız. Çünkü biz bu yazıyı yazarken geçerli olan faiz oranları siz okurken değişmiş olabilir. Ancak faiz oranı kredinin uygun olup olmadığını bize söyleyen yegâne unsur değildir. Bankanızın ulaşılabilir olması, yani bir sorunuz olduğu zaman karşınızda bir müşteri temsilcisini muhatap bulabilmeniz ya da bankaya gittiğinizde sizi tüm yönleriyle kredi hakkında bilgilendirebilecek donanıma sahip bir bireysel bankacılık uzmanı olmalıdır. Seçtiğiniz bankanın ATM’leri yaşadığınız şehrin sizin erişebildiğiniz yerlerinde mevcut mudur? Siz mesai saatleri dışında ödeme yapacaksanız ve kredinizin son günüyse ATM günü kurtarmanıza, daha doğrusu KBB puanınızın zedelenmemesine vesile olacaktır.
En uygun kredi veren bankanın yanı sıra sizin çekeceğiniz krediyle ne tarz bir harcama yapacağınız da ödenecek faiz konusunda bizlere yardımcı olacaktır. Örneğin, araba almak için ihtiyaç kredisi kullanmak sıkça yapılan bir yanlıştır. Neden diyecek olursanız, hem araç kredisi adı altında bulunan otomobil almanız için sizlere sunulan daha düşük faizli bir kredi çeşidi mevcuttur hem de kendinizi araba almak için (maksimum) 36 ay gibi kısa sürecek bir vadede ihtiyaç kredisi çekerseniz bütçenizi epey zorlamış olursunuz.
Kredi çekerken faize dikkat ettiğimiz kadar en uygun dosya masrafı ve sağlık sigortası kesintisi uyguluyor mu diye de bakmak gerekir. Yaşınıza, cinsiyetinize ve sağlık durumunuza göre size verilecek krediden kesilecek sağlık sigortası değişkenlik gösterebilir. Dosya masrafları için aynısını söyleyemeyiz çünkü rakamlar neredeyse aynıdır. Sağlık sigortasında dikkat etmeniz gereken en önemli ipucu, banka çalışanının size en uygun sağlık sigortası paketini önermesi durumudur. Çünkü kredinizi erken kapadığınızda daha az faiz ödediğiniz gibi, ödediğiniz vade kadar sağlık sigortası kesintisini bankanıza başvurarak geri alabilecek olmanızdır. Ne kadar alt pakette bir sağlık sigortasına imza atarsanız, o kadar uygun kredi çekmiş olacaksınız.
Peki BDDK’nın (Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurulu) tek görevi kredi faiz oranlarını belirlemek mi? Tabii ki hayır. BDDK’nın bir diğer görevi de bankaların ödenmeyen kredi dediğimiz batık kredilerin takibini yapmaları için bankaları denetliyor olması. Eğer bankalarda batık krediler artar ise ekonomik kriz yaşanır. Bu nedenle bankalar kredinizi bir gün bile geciktirdiğinizde sizi SMS yağmuruna tutmaktadır. Hatta bir kredinizi hiç ödemediğinizde susmayan telefonların tek açıklaması, bankalara BDDK tarafından sık sık denetleme uygulanıyor olmasıdır. Kredi başvuru süreci, hızlı kredi kullanma, kredi hesaplama, SMS ve internet üzerinden kredi başvuruları yapma (Online kredi) ve en önemlisi hangi kredi (İhtiyaç kredisi, Araç kredisi, Mortgage kredisi) gibi tüm sorularınızın yanıtı kredi danışmanlarımızda mevcut. 
En uygun kredi veren banka sorusunun yanıtı özetle size en iyi hizmeti sunan bankadır. Bu banka bazen maaş bankanız, bazen birikimlerinizi tuttuğunuz bankanız, bazen ise internet ve telefon bankacılığından en memnun olduğunuz bankadır. Eğer vadesi kısa bir kredi çekiyorsanız tahsis ücretlerine ve komisyonlara dikkat etmelisiniz. Vadesi uzun kredilerinizde dikkat etmeniz gereken en önemli husus faiz oranıdır. Tekrar hatırlatalım, kredinizi erken kapatmaya karar verirseniz daha az faiz öder, sizden kredi çekerken kesilen sağlık sigortası ücretinin bir kısmını geri alabilirsiniz.


Etiketler: Bankalar

Yorumlar

Kategoriler

Etiketler:

abd acil nakit acil para akbank Akbank Konut Kredi Faizleri Akbank Konut Kredi Faizlerini Düşürdü Akbank Konut Kredisi akbank kredi akbank kredi başvurusu Akbank Kredi Başvurusu İnternetten Nasıl Yapılır? akbank kredi hesaplama Akbank Kredi İçin Faiz Oranları akbankkobi albarakaturk Altın Altın destekli ETF Altın Fiyatları banka kartı banka kredileri karşılaştırma Banka Kredisi bankacılık Bankalar Bayram Kredisi bireysel krediler Birikim Bitcoin Bitcoin Kaybı Bitcoin Kaybı Devam Ediyor borç kapama cep telefonu çin Denizbank Faiz Oranları denizbank iletişim Denizbank İnternet Bankacılığı Denizbank İnternet Sitesi denizbank kredi denizbank kredi başvurusu Denizbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? denizbank kredi hesaplama Denizbank Kredi Türleri Nelerdir? Denizbank Kredileri Denizbank Şubeleri Dolar Dolar TL Arasında Düşüş emekli en kolay kredi en uygun kredi erken kredi kapama erken kredi kapatma Esnafa en hızlı kredi Denizbank evlilik kredisi faturalı hat faturalı hatlara kredi faturalı hatlara nakit faturalı hatta nakit faturaya kredi faturaya nakit fazla başvuru forex garanti kira gerekli belgeler guvenlikira hızlı kredi ihtiyaç kredisi ingbank İthalat ithiyaç kredisi kira sigortası kiramguvende konut kredisi kredi kredi başvurusu Kredi çekmek Kredi danışmanlığı kredi denizi kredi erken kapama kredi erken kapama hesaplama kredi faiz hesaplama kredi faizi kredi faizi hesaplama kredi haberi kredi hesplama kredi kapama kredi kapama hesaplama kredi kapatma kredi kapatma hesaplama kredi kartı kredi masrafları kredi notu Kredi Puanı Nasıl Yükseltilir? Kredi Puanı Nedir? kredi sorunu kredim benim kuveytturk LPG mortgage n kolay kredi neden kredi çıkmıyor Petrol seçim araçları seçim çalışmaları seçim otobüsü sigorta sigortalı kira sms kredi sss taşıt kredisi Taşıt kredisi Denizbank tefeci Ticaret TL uygun kredi web kredi yapıkredi
Fırsatlardan haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakınız!