Ticarette İyimser Yaklaşım Petrol Kazancına Yansıdı


Çin ve ABD arasındaki iyimser yaklaşım petrol kazancına yansıdı. Bu alanda ilk adımı atan Çin oldu.

Ticarette İyimser Yaklaşım Petrol Kazancına Yansıdı

Çin ve ABD arasındaki iyimser yaklaşım petrol kazancına yansıdı. Bu alanda ilk adımı atan Çin oldu. Çin'in bu anlamda ABD ile görüşme yapmak için müzakereci göndereceğini açıklaması üzerine piyasalar canlandı. Bu gelişme sonrasında iki aydır petrol kazançlarında büyük gelişmeler yaşandı.

Petrol Kazancında Yükselen Grafik

Çin ve ABD arasında geçtiğimiz aylarda ticaret konusunda büyük sorunlar oluşmuş ve sorunlar sebebiyle piyasalarda bir durgunluk yer almıştı. Çin tarafından atılan adım sonrasında bazı piyasalarda grafikler yükseldi. New York'ta dün gerçekleşen 4.3'lük yükseliş, 10 Temmuz'dan sonra ilk defa oluşan bir durumken, bir süre sonra hafif geriledi. Bu gelişme yaşanırken Çin Ticaret Bakanlığı açıklama yaparak, Ekim ayında Washington'a bir heyet gönderilerek görüşmeler yapılacağına dair bilgi verdi. Bunun üzerine

petrol fiyatları sert bir şekilde yükseldi. Bu yükselişin sebebi için ise Amerika'nın İran'a yaptığı baskı ve Rusya'yla olan diyaloglar olduğuna yönelik açıklama yapıldı.

ABD Ve Çin'in Ekim Randevusu

Yaşanan bu gelişmeler, ABD ile Çin'in ticaret konusunda bir araya geleceklerinin sinyallerini verirken, bazı otoriteler bu görüşmenin kötü sonlanabileceğini savunuyor. Ancak iki ülke arasındaki ticaret anlaşmazlığının bu görüşme sonrasında biteceğini düşünenler de bulunuyor. İki ülke arasında büyük görüş ayrılıkları bulunuyor olmasına rağmen ticari faaliyetlerde yükseliş sağlanması için birbirleriyle iyi ilişkiler kurmaları gerekiyor. Bu anlamda ABD tarafından henüz bir adım atılmamışken, Perşembe günü ham petrol resmi fiyatlarını açıklayacağını duyurdu. Açıklanacak petrol fiyat ve stok rakamları sonrasında piyasada dalgalanmalar olabileceği düşüncesi gündeme geldi. Bu açıklamanın gidişatına göre Ekim ayında ABD ve Çin'in petrol rezervleri konusunda bir araya geleceği bildirildi.

Petrol Fiyatlarındaki Son Durumlar

Birçok ülke petrol piyasasında yaşanacak gelişmeler için Avrupa piyasasına yönelirken, bazılarıysa Asya ülkelerinden gelişmeleri takip ediyor. Batı Teksas petrolünün Ekim vadeli olarak 20 sent düşmesiyle bu durum piyasaları etkiledi. Düşüşün etkisi varil başına değerlendirildiğinde 56.06 dolar gerilediği görüldü. Bu düşüşten sonra dalgalı bir görünüm çizen fiyatlar, 2.32 dolar kadar yükseliş gösterdi.


Etiketler: Petrol çin abd Ticaret

Kategoriler

Etiketler:

abd acil nakit acil para akbank Akbank Konut Kredi Faizleri Akbank Konut Kredi Faizlerini Düşürdü Akbank Konut Kredisi akbank kredi akbank kredi başvurusu Akbank Kredi Başvurusu İnternetten Nasıl Yapılır? akbank kredi hesaplama Akbank Kredi İçin Faiz Oranları akbankkobi albarakaturk Altın Altın destekli ETF Altın Fiyatları banka kartı banka kredileri karşılaştırma Banka Kredisi bankacılık Bankalar Bayram Kredisi bireysel krediler Birikim Bitcoin Bitcoin Kaybı Bitcoin Kaybı Devam Ediyor borç kapama cep telefonu çin Denizbank Faiz Oranları denizbank iletişim Denizbank İnternet Bankacılığı Denizbank İnternet Sitesi denizbank kredi denizbank kredi başvurusu Denizbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? denizbank kredi hesaplama Denizbank Kredi Türleri Nelerdir? Denizbank Kredileri Denizbank Şubeleri Dolar Dolar TL Arasında Düşüş emekli en kolay kredi en uygun kredi erken kredi kapama erken kredi kapatma Esnafa en hızlı kredi Denizbank evlilik kredisi faturalı hat faturalı hatlara kredi faturalı hatlara nakit faturalı hatta nakit faturaya kredi faturaya nakit fazla başvuru forex garanti kira gerekli belgeler guvenlikira hızlı kredi ihtiyaç kredisi ingbank İthalat ithiyaç kredisi kira sigortası kiramguvende konut kredisi kredi kredi başvurusu Kredi çekmek Kredi danışmanlığı kredi denizi kredi erken kapama kredi erken kapama hesaplama kredi faiz hesaplama kredi faizi kredi faizi hesaplama kredi haberi kredi hesplama kredi kapama kredi kapama hesaplama kredi kapatma kredi kapatma hesaplama kredi kartı kredi masrafları kredi notu Kredi Puanı Nasıl Yükseltilir? Kredi Puanı Nedir? kredi sorunu kredim benim kuveytturk LPG mortgage n kolay kredi neden kredi çıkmıyor Petrol seçim araçları seçim çalışmaları seçim otobüsü sigorta sigortalı kira sms kredi sss taşıt kredisi Taşıt kredisi Denizbank tefeci Ticaret TL uygun kredi web kredi yapıkredi
Fırsatlardan haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakınız!