Kredi Başvuru Red Sebepleri - Kredi Denizi


Bankaların Kredi Başvurularını Onaylamama Sebepleri.

Kredi, günümüz yaşam koşullarında ve ekonomik düzende hem insanlar için hem de bankalar için çok önemli ve vazgeçilmez bir unsur haline geldi. İnsanlar gerek kısa vadedeki mali sıkıntılarını giderebilmek gerek gayrimenkul, arsa, araba gibi yatırım amaçlı planları için krediye ihtiyaç duymaktadırlar. Aynı şekilde bankaların da kar elde edebilmeleri için en büyük gelir kalemleri olan kredileri onaylatmak, kullandırmak ve takip etmek durumundadırlar. Bankalar tabi ki daha çok kredi onaylatmak ve kullandırmak isterler. Bunun için kampanyalar yaparak, dönemsel faiz indirimleri sağlayarak, müşterilerini daha sık arayarak kredi adetlerini arttırmayı ve yeni kredi müşteri kazanımını hedeflerler. Peki, insanlar bu kadar krediye ihtiyaç duyar ve bankalar da kredi vermeyi bu kadar isterken neden başvurularda büyük oranda banka redleri gerçekleşmektedir.

 

Banka red sebeplerini ayrı ayrı pek çok konu olarak inceleyebiliriz. Fazla sayıda başvuru en önemli sebeplerden biri kişilerin biraz kolaya kaçarak internet ve sms gibi yöntemlerle krediye onay almaya çalışıp fazla başvuru yapmalarıdır. Günümüz bankacılık sisteminde takribi 3-4 başvurunun aynı kısa dönem içerisinde red olması sonrası krediyi verebilecek banka da yapılan başvuruya olumsuz yanıt vermektedir. Bilinmelidir ki internet ve sms kanalları banka sicili çok iyi, ödemeleri düzenli, kredibiliteleri yüksek kişiler için oluşturulmuş pratik yöntemlerdir. Kişiler gecikmeli ödemeleri mevcutken, KKB skorları düşükken bu kanalları tercih etmemelidirler. Mümkün olduğunca bankanın isteyebileceği tüm evrakları hazırlayarak banka şubesine gidilmeli ve başvurular tam evraklı şekilde yapılmalıdır.

Yorumlar

Kategoriler

Etiketler:

abd acil nakit acil para akbank Akbank Konut Kredi Faizleri Akbank Konut Kredi Faizlerini Düşürdü Akbank Konut Kredisi akbank kredi akbank kredi başvurusu Akbank Kredi Başvurusu İnternetten Nasıl Yapılır? akbank kredi hesaplama Akbank Kredi İçin Faiz Oranları akbankkobi albarakaturk Altın Altın destekli ETF Altın Fiyatları banka kartı banka kredileri karşılaştırma Banka Kredisi bankacılık Bankalar Bayram Kredisi bireysel krediler Birikim Bitcoin Bitcoin Kaybı Bitcoin Kaybı Devam Ediyor borç kapama cep telefonu çin Denizbank Faiz Oranları denizbank iletişim Denizbank İnternet Bankacılığı Denizbank İnternet Sitesi denizbank kredi denizbank kredi başvurusu Denizbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? denizbank kredi hesaplama Denizbank Kredi Türleri Nelerdir? Denizbank Kredileri Denizbank Şubeleri Dolar Dolar TL Arasında Düşüş emekli en kolay kredi en uygun kredi erken kredi kapama erken kredi kapatma Esnafa en hızlı kredi Denizbank evlilik kredisi faturalı hat faturalı hatlara kredi faturalı hatlara nakit faturalı hatta nakit faturaya kredi faturaya nakit fazla başvuru forex garanti kira gerekli belgeler guvenlikira hızlı kredi ihtiyaç kredisi ingbank İthalat ithiyaç kredisi kira sigortası kiramguvende konut kredisi kredi kredi başvurusu Kredi çekmek Kredi danışmanlığı kredi denizi kredi erken kapama kredi erken kapama hesaplama kredi faiz hesaplama kredi faizi kredi faizi hesaplama kredi haberi kredi hesplama kredi kapama kredi kapama hesaplama kredi kapatma kredi kapatma hesaplama kredi kartı kredi masrafları kredi notu Kredi Puanı Nasıl Yükseltilir? Kredi Puanı Nedir? kredi sorunu kredim benim kuveytturk LPG mortgage n kolay kredi neden kredi çıkmıyor Petrol seçim araçları seçim çalışmaları seçim otobüsü sigorta sigortalı kira sms kredi sss taşıt kredisi Taşıt kredisi Denizbank tefeci Ticaret TL uygun kredi web kredi yapıkredi
Fırsatlardan haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakınız!