Konut kredisinde sigorta zorunlu mudur? - Kredi Denizi


Yeni ev sahibi olmak için bankalara konut sigortası için başvurabilirsiniz. Bu süreçte konut kredisi sağlanırk

Konut kredisinde sigorta zorunlu mudur? - Kredi Denizi

Konut sigortası nedir?

Yeni aldığınız konutun herhangi bir afet sonrasında zarar görmesi halinde oluşan zararın karşılanmasını kapsıyor. Konut kredisi esnasında banka tarafından konut sigortası taleplerinin karşılanmasının bir zorunluluğu yoktur. Ancak konutun olası afetlerden sonra zarar görmesi halinde masrafların karşılanacak olması konut sigortasını çekici kılıyor.

Konut sigortası kapsamı ve bilinmesi gerekenler

Konut sigortasını yapacak firmanın poliçe şartlarına göre farklılık göstermekle beraber genel anlamda konut sigortaları kapsamı şunlardır:

1.       Konutun olası risklere karşı güvence altına alınması. Arzu edildiğinde konut içerisindeki eşyalar da bu kapsamda değerlendirilebilir.

2.       Konut sigortası tarafından sunulan teminatlar poliçeye göre farklılık gösterebilir. Bunda sigorta yaptıracak kişinin ihtiyaçları da belirleyicidir.

3.       DASK ile sadece depreme karşı güvence sağlanıyor. Konut sigortasıyla da yangın, hırsızlık, su basması gibi durumları da güvence altına alıyor.

4.       Konut sigortası poliçe masraflar bölgeden bölgeye farklılık gösterebilir. Deprem riski yüksek yerlerde daha fazla poliçe bedeli istenilebilir. 

5.       Yeni konutunuzun güvence altına alınması için konut sigortasını tercih edebilirsiniz. Özellikle hırsızlık, yangın ve su basması gibi problemlerde güvence sahibi olursunuz.

Krediyle konut almanın faydası var mı?

Günümüz şartlarında çalışarak ev almak kolay değildir. Bunun için kredi imkanları değerlendirilerek, taksitle ev sahibi olmanın yolunu seçebilirsiniz. İşte konut kredisiyle ev alacak olmanın faydaları.

1.       Kredi alarak ev sahibi olduğunuzda fiyat iniş ve çıkışlarından asla etkilenmezsiniz. Sabit taksit ödemeleriyle kredi borcunuzu ödeyebilirsiniz. Enflasyon veya artan kredi faiz oranları ödemelerinize yansımaz.

2.       Kira ödeyenler için konut kredisi kullanarak ev almak daha mantıklı olabilir. Çünkü kiralar her sene enflasyon oranında artış gösterir. Konut kredi taksitlerinde de böyle bir durum yoktur. Kendi evinizin taksitiniz ödüyor olmanız ise, kira ödemekten çok daha caziptir.

3.       Konut kredisi sırasında alacağınız ev bana tarafından da analiz edilir. Banka uzman ekipleri tarafından onay verilmeyen bir evin sorunlu veya riskli olduğunu düşünebilirsiniz. Böylece konut kredisiyle risksiz bir ev alışverişi gerçekleştirebilirsiniz.

4.       Konut kredisi ipotekli kredi türüne girdiğinden dolayı faiz oranları düşüktür. Banka teminat olarak elindeki değerli evi tutar. Bu yüzden de vadeler uzasa bile faizler aynı kalır.

5.       Bir diğer ve belki de en iyi avantaj faiz yapılandırma imkanıdır. Faizlerin düşme seyrinde olduğu bir dönemde bankanıza müracaat ederek ödediğiniz faiz oranından daha düşük oranda faiz işletilmesini sağlayabilirsiniz.

Hem konut sigortası hem de konut kredisi yaşam kalitenizi teminat altına almanız için önemlidir. Uygun konut kredisinin hangi banka tarafından verildiğini sitemiz üzerinden öğrenebilirsiniz.  


Etiketler: bankacılık

Yorumlar

Kategoriler

Etiketler:

abd acil nakit acil para akbank Akbank Konut Kredi Faizleri Akbank Konut Kredi Faizlerini Düşürdü Akbank Konut Kredisi akbank kredi akbank kredi başvurusu Akbank Kredi Başvurusu İnternetten Nasıl Yapılır? akbank kredi hesaplama Akbank Kredi İçin Faiz Oranları akbankkobi albarakaturk Altın Altın destekli ETF Altın Fiyatları banka kartı banka kredileri karşılaştırma Banka Kredisi bankacılık Bankalar Bayram Kredisi bireysel krediler Birikim Bitcoin Bitcoin Kaybı Bitcoin Kaybı Devam Ediyor borç kapama cep telefonu çin Denizbank Faiz Oranları denizbank iletişim Denizbank İnternet Bankacılığı Denizbank İnternet Sitesi denizbank kredi denizbank kredi başvurusu Denizbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? denizbank kredi hesaplama Denizbank Kredi Türleri Nelerdir? Denizbank Kredileri Denizbank Şubeleri Dolar Dolar TL Arasında Düşüş emekli en kolay kredi en uygun kredi erken kredi kapama erken kredi kapatma Esnafa en hızlı kredi Denizbank evlilik kredisi faturalı hat faturalı hatlara kredi faturalı hatlara nakit faturalı hatta nakit faturaya kredi faturaya nakit fazla başvuru forex garanti kira gerekli belgeler guvenlikira hızlı kredi ihtiyaç kredisi ingbank İthalat ithiyaç kredisi kira sigortası kiramguvende konut kredisi kredi kredi başvurusu Kredi çekmek Kredi danışmanlığı kredi denizi kredi erken kapama kredi erken kapama hesaplama kredi faiz hesaplama kredi faizi kredi faizi hesaplama kredi haberi kredi hesplama kredi kapama kredi kapama hesaplama kredi kapatma kredi kapatma hesaplama kredi kartı kredi masrafları kredi notu Kredi Puanı Nasıl Yükseltilir? Kredi Puanı Nedir? kredi sorunu kredim benim kuveytturk LPG mortgage n kolay kredi neden kredi çıkmıyor Petrol seçim araçları seçim çalışmaları seçim otobüsü sigorta sigortalı kira sms kredi sss taşıt kredisi Taşıt kredisi Denizbank tefeci Ticaret TL uygun kredi web kredi yapıkredi
Fırsatlardan haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakınız!