Kişisel Verilerin yanında İstenilen SMS Onay Kodları ile Dolandırıcılık - Kredi Denizi


Operatör Şirketlerinin müşterileri büyük tehlike altında.

Kişisel Verilerin yanında İstenilen SMS Onay Kodları ile Dolandırıcılık - Kredi Denizi

Operatör Şirketleri kendilerine ait olan "dijital oyun platformları" olan PLAYSTORE ve APPLESTORE lar ile kullanıcılarına oyun ve ye uygulama satışı yapmaktadırlar. İndirilmek istenilen oyun ve uygulamalar için kendilerine gönderilen SMS ler ile satın alma işlemlerini tamamlayabilmektedirler. Operatörlerin satın alma ve onay SMS lerini kimse ile paylaşmamalarını belirtmesine rağmen bazı kullanıcılar dolandırıcıların kurbanı olmaktadır.


Kredi kullanamayan, nakit ihtiyacı olan insanlar, para ve kredi vaat eden yanıltıcı reklamlar vasıtası ile İnternet üzerinden dolandırıcılık yapan web sitelerine yönlenmekte ve kişisel bilgilerini buradaki formlara yazmaktadır. Formların doldurulmasını takiben verdikleri irtibat numaralarından aranan insanlar, arama sırasında panikletilerek kendilerine gönderilen SMS leri vermeleri istenmektedir. Daha önce doldurdukları formlarda kişisel bilgilerini vermiş olduklarından, son aşama olan SMS bilgileri ile oyun ve uygulamalar onların adına indirilmiş oluyor. Bir çok haber kanalında "Faturalı Hat Dolandırıcıları" başlığı ile haberler yayınlanmasına rağmen, hala bu şekilde insanlar yanılgıya düşmektedir.


Çıkmayan banka kredilerinizi çıkarabileceğini, Faturalı hatlarınıza kredi tanımlayabileceğini iddia eden kişi ve kurumlara asla güvenilmemesi gerekmektedir.


Bilgilerinize,


Saygılarımızla.Etiketler: Kredi çekmek

Yorumlar

Kategoriler

Etiketler:

abd acil nakit acil para akbank Akbank Konut Kredi Faizleri Akbank Konut Kredi Faizlerini Düşürdü Akbank Konut Kredisi akbank kredi akbank kredi başvurusu Akbank Kredi Başvurusu İnternetten Nasıl Yapılır? akbank kredi hesaplama Akbank Kredi İçin Faiz Oranları akbankkobi albarakaturk Altın Altın destekli ETF Altın Fiyatları banka kartı banka kredileri karşılaştırma Banka Kredisi bankacılık Bankalar Bayram Kredisi bireysel krediler Birikim Bitcoin Bitcoin Kaybı Bitcoin Kaybı Devam Ediyor borç kapama cep telefonu çin Denizbank Faiz Oranları denizbank iletişim Denizbank İnternet Bankacılığı Denizbank İnternet Sitesi denizbank kredi denizbank kredi başvurusu Denizbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? denizbank kredi hesaplama Denizbank Kredi Türleri Nelerdir? Denizbank Kredileri Denizbank Şubeleri Dolar Dolar TL Arasında Düşüş emekli en kolay kredi en uygun kredi erken kredi kapama erken kredi kapatma Esnafa en hızlı kredi Denizbank evlilik kredisi faturalı hat faturalı hatlara kredi faturalı hatlara nakit faturalı hatta nakit faturaya kredi faturaya nakit fazla başvuru forex garanti kira gerekli belgeler guvenlikira hızlı kredi ihtiyaç kredisi ingbank İthalat ithiyaç kredisi kira sigortası kiramguvende konut kredisi kredi kredi başvurusu Kredi çekmek Kredi danışmanlığı kredi denizi kredi erken kapama kredi erken kapama hesaplama kredi faiz hesaplama kredi faizi kredi faizi hesaplama kredi haberi kredi hesplama kredi kapama kredi kapama hesaplama kredi kapatma kredi kapatma hesaplama kredi kartı kredi masrafları kredi notu Kredi Puanı Nasıl Yükseltilir? Kredi Puanı Nedir? kredi sorunu kredim benim kuveytturk LPG mortgage n kolay kredi neden kredi çıkmıyor Petrol seçim araçları seçim çalışmaları seçim otobüsü sigorta sigortalı kira sms kredi sss taşıt kredisi Taşıt kredisi Denizbank tefeci Ticaret TL uygun kredi web kredi yapıkredi
Fırsatlardan haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakınız!