Hibe Kredileri - Kredi Denizi


Avrupa Birliği Hibe Kredileri (İpart), Kırsal Kalkınma (Gap Ve Dap) Ve Tarımsal Destek Kredileri.

Hibe Kredileri

 

Ülkemizde hibe kredileri belediyeler, sivil toplum kuruluşları esnaf ve sicil kaydı olan gerçek kişiler, adi ortaklıklar, sermaye şirketleri, birlikler ve kooperatifler faydalanabilirler. Kosgeb’e üye olan yukarıda adı geçen kuruluşlar, yıl içerisinde uğraşı konusu alanlarına göre bu krediye başvuru yapabilirler. Örnek 2016 Ankara mali destek işlemleri için ayrılan kaynak 21.000.000 TL. Kosgeb genel destek programında İSO belgelendirme,  tanıtım desteği, nitelikli elaman desteği, faydalı model, fuar, yurt dışı fuar işlemleri için; 215.000 TL’ye kadar kullandırılmaktadır. Kuruluşlar proje sunmaları halinde ar-ge(araştırma-geliştirme) içinde 250.000 TL - 1.000.000 TL, TÜBİTAK patent sahibi kobilere de bilimsel projeleri içinde 400.000 TL - 15.000.000 TL hibe kredisi sunmaktadır.

 

Avrupa Birliği Hibe Kredileri (İpart), Kırsal Kalkınma (Gap Ve Dap) Ve Tarımsal Destek Kredileri

 

Avrupa Birliği Hibe Kredileri (İPART), kırsal kalkınma (Gap ve Dap) ve tarımsal destek kredileri olarak tanımlanmaktadır. İPART destek programında hayvancılık ve sanayileşmeye 3.000.000 TL’ye kadar hibe kredisi verilmekte, burada farklı olarak kosgebe değil, başvuru işlemini Tarımsal Ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumuna (TKDK) yapılacaktır. Konusu süt üretimi, kırmızı et, kanatlı et ve yumurta, meyve ve sebzecilik gibi projelere hibe yardımı yapmaktadır. Başvuru işlemi TKDK internet sitesi üzerinde başvuru formu doldurularak yapılmaktadır. Bakanlar kurulu kararıyla tüm tarımsal kredilere verilen 0 (sıfır) ve en fazla  %50 indirimli konusu ve limitine göre değişen oranda sübvansiyonlu - hazine destekli kredilerde, Ziraat Bankası ile Tarım Kredi Kooperatiflerince 1-7 vade seçenekleriyle kredilendirilmektedir. Örnek kanatlı sektör damızlık yetiştiriciliği 7.500.000 TL’ye kadar yurtiçi sertifikalı tohum fide, fidan üretimi için 10.000.000 TL’ye kadar sıfır faizli hibe kredisidir. Ocak-Aralık 2016 dönemi içinde Ziraat Bankası ve T.K.Kooperatiflerine başvuru yapılmaktadır. 

Kategoriler

Etiketler:

abd acil nakit acil para akbank Akbank Konut Kredi Faizleri Akbank Konut Kredi Faizlerini Düşürdü Akbank Konut Kredisi akbank kredi akbank kredi başvurusu Akbank Kredi Başvurusu İnternetten Nasıl Yapılır? akbank kredi hesaplama Akbank Kredi İçin Faiz Oranları akbankkobi albarakaturk Altın Altın destekli ETF Altın Fiyatları banka kartı banka kredileri karşılaştırma Banka Kredisi bankacılık Bankalar Bayram Kredisi bireysel krediler Birikim Bitcoin Bitcoin Kaybı Bitcoin Kaybı Devam Ediyor borç kapama cep telefonu çin Denizbank Faiz Oranları denizbank iletişim Denizbank İnternet Bankacılığı Denizbank İnternet Sitesi denizbank kredi denizbank kredi başvurusu Denizbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? denizbank kredi hesaplama Denizbank Kredi Türleri Nelerdir? Denizbank Kredileri Denizbank Şubeleri Dolar Dolar TL Arasında Düşüş emekli en kolay kredi en uygun kredi erken kredi kapama erken kredi kapatma Esnafa en hızlı kredi Denizbank evlilik kredisi faturalı hat faturalı hatlara kredi faturalı hatlara nakit faturalı hatta nakit faturaya kredi faturaya nakit fazla başvuru forex garanti kira gerekli belgeler guvenlikira hızlı kredi ihtiyaç kredisi ingbank İthalat ithiyaç kredisi kira sigortası kiramguvende konut kredisi kredi kredi başvurusu Kredi çekmek Kredi danışmanlığı kredi denizi kredi erken kapama kredi erken kapama hesaplama kredi faiz hesaplama kredi faizi kredi faizi hesaplama kredi haberi kredi hesplama kredi kapama kredi kapama hesaplama kredi kapatma kredi kapatma hesaplama kredi kartı kredi masrafları kredi notu Kredi Puanı Nasıl Yükseltilir? Kredi Puanı Nedir? kredi sorunu kredim benim kuveytturk LPG mortgage n kolay kredi neden kredi çıkmıyor Petrol seçim araçları seçim çalışmaları seçim otobüsü sigorta sigortalı kira sms kredi sss taşıt kredisi Taşıt kredisi Denizbank tefeci Ticaret TL uygun kredi web kredi yapıkredi
Fırsatlardan haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakınız!