Altından Gerileme Sinyalleri


2013 yılından beri yüksek rakamlar ile anılmayan ama yatırımcısına da her zaman kazandıran limanlardan bir tan

Altından Gerileme Sinyalleri

2013 yılından beri yüksek rakamlar ile anılmayan ama yatırımcısına da her zaman kazandıran limanlardan bir tanesi olan altın için son rekorda kırıldı. En son 2013 yılında rekor bir seviyeye gelen altın 2019 yılı içinde bu rekoru yeniledi. Ardından da düşüş yaşamaya başladı. Altında yaşanan önemli yükselmesinin hemen ardından yaşanan düşüş piyasalarda bazı yorumların ortaya çıkmasına neden oldu. Bu durumun arkasında yer alan bazı noktalarda daha net şekilde ortaya çıkmaya başladı.

Nedenler

Bu seviyede bir yükselmenin yaşanmasının nedeni ABD hazine tahvilleri ile ilişkilendirildi. Tahvil faizlerinde yükselmenin yaşanması bu durumu tetikleyen nedenler arasında yer aldı. Ayrıca gümüş fiyatlarında da daralma olacağını ortaya çıkaran bazı verilerin ortaya çıkması yatırımcıların yine kendini güvende hissetmek için altına yönelmesine neden oldu. Bu durumların ışığında ise altın son 6 yılın en yüksek seviyesine ulaşarak yeni bir rekora imza attı. Bu seviyeden sonra ise düşüşler başladı.

Beklentiler

Altın konusunda yatırım yapacak kişilerin bazı rapor ve beklentileri göze alması gerekiyor. Bunların başında FED yetkililerinden yapılacak olan açıklama geliyor. Bu açıklamanın yapılması cuma gününü buluyor. Ayrıca tarım dışı istihdam raporlarının açıklanması da bekleniyor. Yine cuma gününe kadar verilerin yayınlanması gerekiyor. Bloomberg tarafından yapılan anketlerin sonuçlarının da piyasayı nasıl bir duruma getireceği merak ediliyor. Bunun için altına yatırım yapmak isteyenlerin bu konuların kesinleşmesini beklemesi öneriliyor.

Altının Rekoru

Altın bahsedilen nedenlerden dolayı rekor seviyesine ulaştıktan sonra azalan talep nedeniyle bir takım düşüşler yaşamak zorunda kaldı. Bu durum yatırımcıların çekimser kalmasına neden olurken aynı zamanda beklenen açıklama ve raporların cuma gününe kadar yayınlanacağı bilgisi piyasanın nasıl şekil alacağının belirlenmesine neden oldu. Birçok kriter yan yana getirildiğinde ise piyasada var olan rakamların daha da düşüşe geçeceği konusunda çıkarımlar yapılması da bir sonuç olarak elde edildi. Ek olarak altın ve gümüş arasındaki kıyaslamada senenin en yakın oranlarının elde edilmesi yatırımcının yüzünün gülmesine neden oldu. Piyasanın bundan sonra nasıl ilerleyeceği cuma gününe kadar merak ediliyor.


Etiketler: Altın Altın Fiyatları

Kategoriler

Etiketler:

abd acil nakit acil para akbank Akbank Konut Kredi Faizleri Akbank Konut Kredi Faizlerini Düşürdü Akbank Konut Kredisi akbank kredi akbank kredi başvurusu Akbank Kredi Başvurusu İnternetten Nasıl Yapılır? akbank kredi hesaplama Akbank Kredi İçin Faiz Oranları akbankkobi albarakaturk Altın Altın destekli ETF Altın Fiyatları banka kartı banka kredileri karşılaştırma Banka Kredisi bankacılık Bankalar Bayram Kredisi bireysel krediler Birikim Bitcoin Bitcoin Kaybı Bitcoin Kaybı Devam Ediyor borç kapama cep telefonu çin Denizbank Faiz Oranları denizbank iletişim Denizbank İnternet Bankacılığı Denizbank İnternet Sitesi denizbank kredi denizbank kredi başvurusu Denizbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? denizbank kredi hesaplama Denizbank Kredi Türleri Nelerdir? Denizbank Kredileri Denizbank Şubeleri Dolar Dolar TL Arasında Düşüş emekli en kolay kredi en uygun kredi erken kredi kapama erken kredi kapatma Esnafa en hızlı kredi Denizbank evlilik kredisi faturalı hat faturalı hatlara kredi faturalı hatlara nakit faturalı hatta nakit faturaya kredi faturaya nakit fazla başvuru forex garanti kira gerekli belgeler guvenlikira hızlı kredi ihtiyaç kredisi ingbank İthalat ithiyaç kredisi kira sigortası kiramguvende konut kredisi kredi kredi başvurusu Kredi çekmek Kredi danışmanlığı kredi denizi kredi erken kapama kredi erken kapama hesaplama kredi faiz hesaplama kredi faizi kredi faizi hesaplama kredi haberi kredi hesplama kredi kapama kredi kapama hesaplama kredi kapatma kredi kapatma hesaplama kredi kartı kredi masrafları kredi notu Kredi Puanı Nasıl Yükseltilir? Kredi Puanı Nedir? kredi sorunu kredim benim kuveytturk LPG mortgage n kolay kredi neden kredi çıkmıyor Petrol seçim araçları seçim çalışmaları seçim otobüsü sigorta sigortalı kira sms kredi sss taşıt kredisi Taşıt kredisi Denizbank tefeci Ticaret TL uygun kredi web kredi yapıkredi
Fırsatlardan haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakınız!