Akbank Konut Kredi Faizlerini Düşürdü


Konut kredi faizlerinde düşüşler sürüyor. İlk önce kamu bankalarının konut kredi faizlerini düşürmesi ile başl

Akbank Konut Kredi Faizlerini Düşürdü

Konut kredi faizlerinde düşüşler sürüyor. İlk önce kamu bankalarının konut kredi faizlerini düşürmesi ile başlayan akıma, özel bankalar da katılmaya başladı. Konut kredi faizlerindeki düşüşler, emlak piyasalarına da olumlu yansıyarak, konut satışlarını ve yeni konut üretimlerini canlandırdı.

Konut almayı düşünüp de maddi imkânsızlıklar ve yüksek kredi faizleri nedeni ile planlarını erteleyenlere, bir müjde de Akbank'tan geldi. Akbank da aldığı kararla, kamu bankalarından sonra konut kredi faizlerini düşürme kampanyasına katıldı. Akbank'ın özellikle 2019 yılının ilk altı ayındaki kar ve büyüme oranındaki yükseliş bu kararı almasında etkili oldu.

Akbank perakende bankacılık genel müdür yardımcısı Bülent Oğuz, ülkemizin büyümesine katkı sağlamak maksadı ile çalışmalarına devam ettiklerini ve bu uygulamanın da bu çalışmaların bir parçası olduğunu söyledi. Bülent Oğuz, Akbank müşterilerinin hayalini kurduğu konutlara ulaşmalarını sağlamak ve bu konutlara kira ödüyormuş gibi sahip olmalarını sağlamak için, konut kredi faizlerini düşürdüklerini açıkladı.

Kredi Faizi 1,35 ve Limit Yok!


Bülent Oğuz, konut kredi faizlerinde büyük bir düşüş sağlayarak % 1,35'e düşürdüklerini belirterek, verilecek kredilerde de bir limitin olmadığını açıkladı. Oğuz, açıklamasında önceden uygulanan kredi miktarına göre değişken olan faiz oranlarını da sonlandırarak, kredi çekecek herkese limitine bakılmaksızın aynı faizin uygulanacağını bildirdi. Oğuz, Akbank müşterilerinin bu düşük kredi faizinden faydalanırken, talep ettikleri miktar üzerinden çeşitli ödeme seçeneklerini de tercih edebileceklerini söyledi.

Oğuz'un açıklamasına göre % 1,35 konut kredi faiz oranı, beş ve on yıllık konut kredileri için uygulanacak. Oğuz yaptığı açıklamada, bu faiz oranı ile Akbank müşterilerinin ihtiyaçlarını çok daha uygun koşullarda elde edeceğini ve konut tercihlerini daha kısa sürede yapabileceklerini bildirdi.

Oğuz, sadece konut kredi faizlerinde indirim yapmadıklarını, aynı zamanda bu kredilerin ödeme koşullarını da müşterilerinin lehine olarak yeniden düzenlediklerini bildirdi. Bu uygulama sonucunda, konut sektöründeki canlanmanın daha da artacağı ve konut almaktan vazgeçen birçok vatandaşın tekrar konut almaya karar vereceği tahmin ediliyor. Özellikle de kira da oturan vatandaşların, ödedikleri kira miktarı civarında ödeyerek ev sahibi olmalarının, konut alma kararlarına oldukça etkili olacağı söyleniyor.


Etiketler: Akbank Konut Kredi Faizleri Akbank Konut Kredisi Akbank Konut Kredi Faizlerini Düşürdü

Kategoriler

Etiketler:

abd acil nakit acil para akbank Akbank Konut Kredi Faizleri Akbank Konut Kredi Faizlerini Düşürdü Akbank Konut Kredisi akbank kredi akbank kredi başvurusu Akbank Kredi Başvurusu İnternetten Nasıl Yapılır? akbank kredi hesaplama Akbank Kredi İçin Faiz Oranları akbankkobi albarakaturk Altın Altın destekli ETF Altın Fiyatları banka kartı banka kredileri karşılaştırma Banka Kredisi bankacılık Bankalar Bayram Kredisi bireysel krediler Birikim Bitcoin Bitcoin Kaybı Bitcoin Kaybı Devam Ediyor borç kapama cep telefonu çin Denizbank Faiz Oranları denizbank iletişim Denizbank İnternet Bankacılığı Denizbank İnternet Sitesi denizbank kredi denizbank kredi başvurusu Denizbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? denizbank kredi hesaplama Denizbank Kredi Türleri Nelerdir? Denizbank Kredileri Denizbank Şubeleri Dolar Dolar TL Arasında Düşüş emekli en kolay kredi en uygun kredi erken kredi kapama erken kredi kapatma Esnafa en hızlı kredi Denizbank evlilik kredisi faturalı hat faturalı hatlara kredi faturalı hatlara nakit faturalı hatta nakit faturaya kredi faturaya nakit fazla başvuru forex garanti kira gerekli belgeler guvenlikira hızlı kredi ihtiyaç kredisi ingbank İthalat ithiyaç kredisi kira sigortası kiramguvende konut kredisi kredi kredi başvurusu Kredi çekmek Kredi danışmanlığı kredi denizi kredi erken kapama kredi erken kapama hesaplama kredi faiz hesaplama kredi faizi kredi faizi hesaplama kredi haberi kredi hesplama kredi kapama kredi kapama hesaplama kredi kapatma kredi kapatma hesaplama kredi kartı kredi masrafları kredi notu Kredi Puanı Nasıl Yükseltilir? Kredi Puanı Nedir? kredi sorunu kredim benim kuveytturk LPG mortgage n kolay kredi neden kredi çıkmıyor Petrol seçim araçları seçim çalışmaları seçim otobüsü sigorta sigortalı kira sms kredi sss taşıt kredisi Taşıt kredisi Denizbank tefeci Ticaret TL uygun kredi web kredi yapıkredi
Fırsatlardan haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakınız!