2. El Taşıt Kredi Nedir? - Kredi Denizi


2. El Taşıt Kredisini açıklayalım...

Taşıt Kredisi Cazip Vadeler Ve Düşük Faiz Oranlarıyla Dilediğiniz Araca Sahip Olmanızı Sağlıyor
Bir araba sahibi olmak Türkiye gibi bir ülkede lüks tüketim kategorisine girse de birçok kişi için oldukça önemlidir. Özellikle İstanbul gibi bir şehirde yaşıyorsanız bir otomobil, her yere gidişinizi oldukça kolaylaştıracaktır. İş, ev, okul gibi her gün gidilen yerlere hızlı ve kola ulaşım sağladığınızda yaşam kalitenizde oldukça belirgin bir yükseliş olacağı kesindir.

Ülkemizde oldukça gelişmiş bir ikinci el araç piyasası olsa da tüketicinin isteği 0 km araba almak olabilir. 0 km araçlar genellikle markası modeli ne olursa olsun istenildiğinde satılabilen ve size gelecekte yeni bir araç satın alabileceğiniz ana parayı sağlayabilen bir yatırımdır. Bu nedenle birçok kullanıcı araba satın alırken, eğer satın alma gücü de varsa 0 km arabaları tercih eder.
0 Km Araçlar Türkiye’de Bir Lüks
Türkiye’de bir 0 km araç sahibi olmak demek ortalama olarak 50.000 liralık bir yatırıma girmek anlamına gelmektedir. Aracın kendi değerinin yanında oldukça fazla miktarlarda lüks tüketim vergileri de aracın fiyatına eklendiğinden aracın fiyatı oldukça yükselmektedir. Bu nedenle yazının başında da belirttiğimiz gibi araba Türkiye’de bir lüks tüketimdir. Türkiye’de yaşayan birçok insan nakit olarak bu derece yüksek bir tutarı karşılayamayabilir. Bu nedenle bankalar kişilere özel cazip oranlarda kredi imkanı sunarlar. Bu krediler genellikle 48 aya kadar vade imkanlarıyla birlikte tüketici ile buluşur. Kefil gerektirmeyen bu tip krediler satın alınan aracı teminat olarak görür. Böylece kefil gerekmeden istediğiniz araca sahip olabilirsiniz.

Bu tip taşıt kredilerinde bireysel müşteriler için geçerli olan 50.000 liranın altında bir değerde olan araç satın almak isteniyorsa araç değerinin %70’i eğer değeri 50.000 liranın üstünde bir araç isteniyorsa faturalandırılmış halinin %50’si tüketiciye kredi olarak verilir.
Günümüzde araç satın almak oldukça zor olsa da cazip kredi oranlarıyla çekilecek bir krediyle aylık taksitler halinde hayalinizdeki araca sahip olabilirsiniz. Bu sayede rahat yolculuklar edip işlerinizi hızlıca halledebilirsiniz.  Eğer ikinci el bir araç almaya karar vermişseniz bu durumda da bankalar size kredi verebilirler. Kefil karşılığında alabileceğiniz bu krediler 10 yaşını henüz doldurmamış araçlar için verilebilirler. Bankalar bu tip krediler için opsiyonel olarak ekstra bir kefil isteyebilirler.

Taşıt Kredisi Alırken Gerekli Belgeler
Taşıt kredisi alırken çeşiti bankalar çeşiti koşulları yerine getirmenizi bekler. Bu koşullar 18 yaşından büyük olmak, geliri olmak, kredinin hanenin ortak gelirinin %50’sini geçmiyor olması ferdi kaza sigortası, kasko sigortası olabilir. Yine aynı şekilde bankalardan taşıt kredisine başvururken ibraz etmeniz gereken çeşitli belgeler mevcuttur. Öncelikli olarak kimliğinizi belirten bir belge göstermelisiniz. Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaportunuzu yanınıza almanız gerekir. Fatura ve noter satış sözleşmesi de farklı bankalar tarafından istenilen belgeler arasında yer almaktadırlar. İkamet ettiğiniz yerin teyidi için ikametgah belgesi de sizden talep edilebilir.
Taşıt kredisi oranları her kredide olduğu gibi bankadan bankaya farklılıklar gösterir. Çoğunlukla bir çok banka %1.50’nin altında 0 km araç kredileri verirler. İkinci el araç kredilerinde is bu rakan 0.10 puan kadar bir yükseliş gösterebilir. 

Her kredide olduu gibi size en uygun faiz oranını sunan krediyi araştırmalısınız. Bu araştırmayı yapmadan kullanacağınız kredi ilerleyen günlerde sizi zor bir duruma sokabilir. Kesinlikle altından kalkamayacağınız bir ödeme yükünün altına girmeyin. Öncelikle ihtiyaçlarınızı detaylıca belirledikten sonra deyebileceğiniz aylık kredi tutarını hesaplayın. Böylece rahat bir şekilde istediğiniz herhangi bir arabaya sahip olabilirsiniz.


Etiketler: taşıt kredisi

Yorumlar

Kategoriler

Etiketler:

abd acil nakit acil para akbank Akbank Konut Kredi Faizleri Akbank Konut Kredi Faizlerini Düşürdü Akbank Konut Kredisi akbank kredi akbank kredi başvurusu Akbank Kredi Başvurusu İnternetten Nasıl Yapılır? akbank kredi hesaplama Akbank Kredi İçin Faiz Oranları akbankkobi albarakaturk Altın Altın destekli ETF Altın Fiyatları banka kartı banka kredileri karşılaştırma Banka Kredisi bankacılık Bankalar Bayram Kredisi bireysel krediler Birikim Bitcoin Bitcoin Kaybı Bitcoin Kaybı Devam Ediyor borç kapama cep telefonu çin Denizbank Faiz Oranları denizbank iletişim Denizbank İnternet Bankacılığı Denizbank İnternet Sitesi denizbank kredi denizbank kredi başvurusu Denizbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? denizbank kredi hesaplama Denizbank Kredi Türleri Nelerdir? Denizbank Kredileri Denizbank Şubeleri Dolar Dolar TL Arasında Düşüş emekli en kolay kredi en uygun kredi erken kredi kapama erken kredi kapatma Esnafa en hızlı kredi Denizbank evlilik kredisi faturalı hat faturalı hatlara kredi faturalı hatlara nakit faturalı hatta nakit faturaya kredi faturaya nakit fazla başvuru forex garanti kira gerekli belgeler guvenlikira hızlı kredi ihtiyaç kredisi ingbank İthalat ithiyaç kredisi kira sigortası kiramguvende konut kredisi kredi kredi başvurusu Kredi çekmek Kredi danışmanlığı kredi denizi kredi erken kapama kredi erken kapama hesaplama kredi faiz hesaplama kredi faizi kredi faizi hesaplama kredi haberi kredi hesplama kredi kapama kredi kapama hesaplama kredi kapatma kredi kapatma hesaplama kredi kartı kredi masrafları kredi notu Kredi Puanı Nasıl Yükseltilir? Kredi Puanı Nedir? kredi sorunu kredim benim kuveytturk LPG mortgage n kolay kredi neden kredi çıkmıyor Petrol seçim araçları seçim çalışmaları seçim otobüsü sigorta sigortalı kira sms kredi sss taşıt kredisi Taşıt kredisi Denizbank tefeci Ticaret TL uygun kredi web kredi yapıkredi
Fırsatlardan haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakınız!