Kişisel Verilerin yanında İstenilen SMS Onay Kodları ile Dolandırıcılık - Kredi Denizi


Operatör Şirketlerinin müşterileri büyük tehlike altında.

Kişisel Verilerin yanında İstenilen SMS Onay Kodları ile Dolandırıcılık - Kredi Denizi

Operatör Şirketleri kendilerine ait olan "dijital oyun platformları" olan PLAYSTORE ve APPLESTORE lar ile kullanıcılarına oyun ve ye uygulama satışı yapmaktadırlar. İndirilmek istenilen oyun ve uygulamalar için kendilerine gönderilen SMS ler ile satın alma işlemlerini tamamlayabilmektedirler. Operatörlerin satın alma ve onay SMS lerini kimse ile paylaşmamalarını belirtmesine rağmen bazı kullanıcılar dolandırıcıların kurbanı olmaktadır.


Kredi kullanamayan, nakit ihtiyacı olan insanlar, para ve kredi vaat eden yanıltıcı reklamlar vasıtası ile İnternet üzerinden dolandırıcılık yapan web sitelerine yönlenmekte ve kişisel bilgilerini buradaki formlara yazmaktadır. Formların doldurulmasını takiben verdikleri irtibat numaralarından aranan insanlar, arama sırasında panikletilerek kendilerine gönderilen SMS leri vermeleri istenmektedir. Daha önce doldurdukları formlarda kişisel bilgilerini vermiş olduklarından, son aşama olan SMS bilgileri ile oyun ve uygulamalar onların adına indirilmiş oluyor. Bir çok haber kanalında "Faturalı Hat Dolandırıcıları" başlığı ile haberler yayınlanmasına rağmen, hala bu şekilde insanlar yanılgıya düşmektedir.


Çıkmayan banka kredilerinizi çıkarabileceğini, Faturalı hatlarınıza kredi tanımlayabileceğini iddia eden kişi ve kurumlara asla güvenilmemesi gerekmektedir.


Bilgilerinize,


Saygılarımızla.Etiketler: Kredi çekmek

Yorumlar

Fırsatlardan haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakınız!