Ev Alırken Dolandırılmamak İçin Dikkat Edin - Kredi Denizi


Ev Alırken DOLANDIRILMAYIN !

  • Konut projeleri adı her ne kadar çok güvenilir ve tabir yerindeyse “havalı” gelse de önemli olan projenin projelendirilmiş olması değil, tamamlanmış olması. Bu yüzden hangi şirketle anlaşma yapmak üzereyseniz şirketin geçmişini, geçmiş projelerini ve bu projelerin başarıya ylaşıp ulaşmamış olma gibi bilgileri mutlaka edinin.
  • Gayrimenkul şirketi yetkilisi veya sahibi olan insanların davranışlarındaki lükse önem veren abartılara dikkat edin. Sizi kandırmak, olmayan bir projeden size ev satmak için algınızı manipüle edebilecek kişilere güvenmeyin. Ortaya koyduğu somut icraat ve gerçekçi belgelere dikkat edin.
  • Yatırım amaçlı ev almak istiyorsanız ve size ev satmaya çalışan kişiler, ısrarla yatırımınıza kısa vadeli kazanç vadediyorsa ve bu vade gerçekçilikten uzaksa bu kişilerden uzak durun zira hiçbir konut projesi o kadar çabuk kazanç vadetmez.
  • Ruhsatsız ev almak ya da diğer adıyla maketten ev almak gibi uygulamalardan tamamen uzak durmanızı öneririz.
  • Senetle ev almak gibi bir durum söz konusu olursa şu cümleyi mutlaka senette belirtin: “İnşa edilecek bina ruhsata bağlanmadan önce ve hatta mümkünse maketten ev almayın. Senetle ödeme yapacaksanız “İşbu senet ….Şti’ne …..tarihli gayrimenkul satış sözleşmesinde belirtilen ….nolu dairenin satışı için verilmiş olup, teminat niteliğindedir, 3. kişilere ciro edilemez.” Bu ifade, senedinizin tanımadığınız kişilerce işleme konulmasını önler.
  • İpotekli evler, hacizli evler ve benzeri yasal durumu karışık olan evler ile ilgili hiçbir taahhüde inanmayın ve evleri asla satın almayın.

Etiketler: kredi kredi haberi mortgage konut kredisi

Yorumlar

Fırsatlardan haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakınız!