Dijital kredi nedir, nasıl kullanılır? - Kredi Denizi


Son yıllarda gelişen teknoloji sayesinde artık mobil teknolojiler ve internet hayatımızın ayrılmaz bir parçası

Son yıllarda gelişen teknoloji sayesinde artık mobil teknolojiler ve internet hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Elbette bankacılık sektörü de bu teknolojiler en etkin biçimde kullanan sektörlerin başında geliyor. Web Kredi ve Sms Kredi hzimetleri ise, internet ve mobil teknolojilerde ulaşılan son noktadır.

Merkez Bankası ile Bankaların aralarında çalışan bir intranet üzerinden sürekli iletişimleri bulunmaktadır. Bu iletişim sistemi sayesinde hem merkez bankası vatandaşların tasarruf ve borçlarından haberdar olur, hem de finans kuruluşlarını bu durumlardan haberdar eder. Elbette bu koşulsuz kullanıma açık bir kaynak değildir. Ciddi gizlilik ilkeleri kapsamında işleyen bir sistemdir.

Bankalar, İnternet siteleri ve Mobil Api üzerinden geliştirdikleri bir yazılım sayesinde, sizin ileteceğiniz bilgileri merkez bankası verileri ile eş zamanlı olarak karşılaştırır ve size dijital bir cevap verebilir. İşte Web Kredi ve Sms Kredi de bu sistemin birer parçasıdır.

Sms ile bir banka veri tabanına TC Kimlik Numaranızı gönderip, istediğiniz tutarın, merkez bankasındaki kredi notuna bağlı olarak ön onay alıp, alınamayacağını öğrenebilirsiniz. Hatta bazı bankalar, bazı müşterileri için işi bir adım öteye taşımıştır ve belli bir tutara kadar kullanılacak krediyi, şubeye gitmeden, sadece sms ve telefon onayı ile müşteri hesabına aktarmaktadır.

Dijital dünyanın nimetlerinden faydalanmak istiyorsanız, bankanızın Web Kredi ve Sms Kredi sistemleri ile ilgili www.kredidenizi.com.tr den bilgi alabilirsiniz.


Etiketler: kredi başvurusu

Yorumlar

Fırsatlardan haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakınız!