Bitcoin'in Kaybı Devam Ediyor


Sanal para dünyasında en tepelerde kendine yer edinen ve ilk sanal para olması nedeniyle en çok yatırımları al

.
Bitcoin'in Kaybı Devam Ediyor
.

Sanal para dünyasında en tepelerde kendine yer edinen ve ilk sanal para olması nedeniyle en çok yatırımları alan Bitcoin için geçen senenin ardından toparlanma süreci başladı. Toparlanma süreci temmuz ayında zirve yapmaya devam ederken ardından düşüşler yeniden başladı. Bitcoin bu sene içinde ilk kez 10 bin dolar altında rakamlar alınıp satılmaya başlandı. Çarşamba günü başlayan hızlı düşüşler hala devam ediyor. Düşüşlerin durdurulmaması ve piyasanın olumlu tepki vermemesi piyasadaki yatırımcıların kafalarının karışmasına neden oldu.

Diğer Kripto Paralar


Kripto paralarda Bitcoin ile başlayan bir ani gerileme dönemi yaşanmaya başlandı. Çarşamba günü aniden düşüş başladı. İlk olarak Bitcoin ile başlayan düşüş ardından diğer kripto paralar ile de devam etmeye başladı. Temmuz ayından beri ilk kez Bitcoin fiyatı 10 bin doların altına geriledi. Bitcoin %7.64 eksilerek 9.372 dolar üzerinden alıcı buldu.

Diğer kripto paralar da aynı şekilde benzer paralelde düşüş eğrisine eklendi. Bitcoin cash %3, dash %6 ve Ethereum %2, litecoin %1 civarında düşüş başladı. Bitcoin ile başlayan düşüşe diğer kripto paraların da düşüş ile eşlik etmesi yatırımcıların da çekimser davranmasına neden oldu. Yatırımcıların geçen seneden beri daha temkinli davrandıkları sanal paralar oldukça fazla kayıp yaşanmasına neden olmuştu. Bu sene için de yeniden hareketlenmesi söz konusu olunca yatırımcılar kanadından da oldukça yatırım atağı ortaya çıktı.

Bu sene takip edilen eğriler yükselmeye devam ederken yatırımın da artması kaçınılmaz oldu. Sanal paraların yükselişinin projeler ile birlikte gelişme göstermesi büyük ve küçük yatırımcıların değer kazanmasına neden olurken rakamların yeniden aşağıya düşmesi geçen sene meydana gelen kayıpların yeniden akıllara gelmesine neden oldu. Yatırımcılar söz konusu düşüşlerin çok sert olması konusunda oldukça çekimser kalmaya devam ediyor. Büyük piyasalarda nasıl yankı bulacağı da merak ediliyor. Sanal para yatırımlarının geçen seneden beri güvenli bir liman olarak görülmemesi bu tarz ani düşüşlerden kaynaklanıyor. Seneyi değer kaybı konusunda zirvede bitiren sanal paraların bu sene de yatırımcılarına aynı sorunu yaşatmasından korkuluyor.

.

Etiketler: Bitcoin Bitcoin Kaybı Bitcoin Kaybı Devam Ediyor

Fırsatlardan haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakınız!