Altından Gerileme Sinyalleri


2013 yılından beri yüksek rakamlar ile anılmayan ama yatırımcısına da her zaman kazandıran limanlardan bir tan

.
Altından Gerileme Sinyalleri
.

2013 yılından beri yüksek rakamlar ile anılmayan ama yatırımcısına da her zaman kazandıran limanlardan bir tanesi olan altın için son rekorda kırıldı. En son 2013 yılında rekor bir seviyeye gelen altın 2019 yılı içinde bu rekoru yeniledi. Ardından da düşüş yaşamaya başladı. Altında yaşanan önemli yükselmesinin hemen ardından yaşanan düşüş piyasalarda bazı yorumların ortaya çıkmasına neden oldu. Bu durumun arkasında yer alan bazı noktalarda daha net şekilde ortaya çıkmaya başladı.

Nedenler

Bu seviyede bir yükselmenin yaşanmasının nedeni ABD hazine tahvilleri ile ilişkilendirildi. Tahvil faizlerinde yükselmenin yaşanması bu durumu tetikleyen nedenler arasında yer aldı. Ayrıca gümüş fiyatlarında da daralma olacağını ortaya çıkaran bazı verilerin ortaya çıkması yatırımcıların yine kendini güvende hissetmek için altına yönelmesine neden oldu. Bu durumların ışığında ise altın son 6 yılın en yüksek seviyesine ulaşarak yeni bir rekora imza attı. Bu seviyeden sonra ise düşüşler başladı.

Beklentiler

Altın konusunda yatırım yapacak kişilerin bazı rapor ve beklentileri göze alması gerekiyor. Bunların başında FED yetkililerinden yapılacak olan açıklama geliyor. Bu açıklamanın yapılması cuma gününü buluyor. Ayrıca tarım dışı istihdam raporlarının açıklanması da bekleniyor. Yine cuma gününe kadar verilerin yayınlanması gerekiyor. Bloomberg tarafından yapılan anketlerin sonuçlarının da piyasayı nasıl bir duruma getireceği merak ediliyor. Bunun için altına yatırım yapmak isteyenlerin bu konuların kesinleşmesini beklemesi öneriliyor.

Altının Rekoru

Altın bahsedilen nedenlerden dolayı rekor seviyesine ulaştıktan sonra azalan talep nedeniyle bir takım düşüşler yaşamak zorunda kaldı. Bu durum yatırımcıların çekimser kalmasına neden olurken aynı zamanda beklenen açıklama ve raporların cuma gününe kadar yayınlanacağı bilgisi piyasanın nasıl şekil alacağının belirlenmesine neden oldu. Birçok kriter yan yana getirildiğinde ise piyasada var olan rakamların daha da düşüşe geçeceği konusunda çıkarımlar yapılması da bir sonuç olarak elde edildi. Ek olarak altın ve gümüş arasındaki kıyaslamada senenin en yakın oranlarının elde edilmesi yatırımcının yüzünün gülmesine neden oldu. Piyasanın bundan sonra nasıl ilerleyeceği cuma gününe kadar merak ediliyor.

.

Etiketler: Altın Altın Fiyatları

Fırsatlardan haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakınız!