Akbank Konut Kredi Faizlerini Düşürdü


Konut kredi faizlerinde düşüşler sürüyor. İlk önce kamu bankalarının konut kredi faizlerini düşürmesi ile başl

.
Akbank Konut Kredi Faizlerini Düşürdü
.

Konut kredi faizlerinde düşüşler sürüyor. İlk önce kamu bankalarının konut kredi faizlerini düşürmesi ile başlayan akıma, özel bankalar da katılmaya başladı. Konut kredi faizlerindeki düşüşler, emlak piyasalarına da olumlu yansıyarak, konut satışlarını ve yeni konut üretimlerini canlandırdı.

Konut almayı düşünüp de maddi imkânsızlıklar ve yüksek kredi faizleri nedeni ile planlarını erteleyenlere, bir müjde de Akbank'tan geldi. Akbank da aldığı kararla, kamu bankalarından sonra konut kredi faizlerini düşürme kampanyasına katıldı. Akbank'ın özellikle 2019 yılının ilk altı ayındaki kar ve büyüme oranındaki yükseliş bu kararı almasında etkili oldu.

Akbank perakende bankacılık genel müdür yardımcısı Bülent Oğuz, ülkemizin büyümesine katkı sağlamak maksadı ile çalışmalarına devam ettiklerini ve bu uygulamanın da bu çalışmaların bir parçası olduğunu söyledi. Bülent Oğuz, Akbank müşterilerinin hayalini kurduğu konutlara ulaşmalarını sağlamak ve bu konutlara kira ödüyormuş gibi sahip olmalarını sağlamak için, konut kredi faizlerini düşürdüklerini açıkladı.

Kredi Faizi 1,35 ve Limit Yok!


Bülent Oğuz, konut kredi faizlerinde büyük bir düşüş sağlayarak % 1,35'e düşürdüklerini belirterek, verilecek kredilerde de bir limitin olmadığını açıkladı. Oğuz, açıklamasında önceden uygulanan kredi miktarına göre değişken olan faiz oranlarını da sonlandırarak, kredi çekecek herkese limitine bakılmaksızın aynı faizin uygulanacağını bildirdi. Oğuz, Akbank müşterilerinin bu düşük kredi faizinden faydalanırken, talep ettikleri miktar üzerinden çeşitli ödeme seçeneklerini de tercih edebileceklerini söyledi.

Oğuz'un açıklamasına göre % 1,35 konut kredi faiz oranı, beş ve on yıllık konut kredileri için uygulanacak. Oğuz yaptığı açıklamada, bu faiz oranı ile Akbank müşterilerinin ihtiyaçlarını çok daha uygun koşullarda elde edeceğini ve konut tercihlerini daha kısa sürede yapabileceklerini bildirdi.

Oğuz, sadece konut kredi faizlerinde indirim yapmadıklarını, aynı zamanda bu kredilerin ödeme koşullarını da müşterilerinin lehine olarak yeniden düzenlediklerini bildirdi. Bu uygulama sonucunda, konut sektöründeki canlanmanın daha da artacağı ve konut almaktan vazgeçen birçok vatandaşın tekrar konut almaya karar vereceği tahmin ediliyor. Özellikle de kira da oturan vatandaşların, ödedikleri kira miktarı civarında ödeyerek ev sahibi olmalarının, konut alma kararlarına oldukça etkili olacağı söyleniyor.

.

Etiketler: Akbank Konut Kredi Faizleri Akbank Konut Kredisi Akbank Konut Kredi Faizlerini Düşürdü

Fırsatlardan haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakınız!