Yeni Evlenen Çiftler Nereden Ve Nasıl Kredi Alabilir? -Kredi Denizi


Hiç şüphesiz ki sevgilinizle evlilik kararı almak zordur.

Yeni Evlenen Çiftler Nereden Ve Nasıl Kredi Alabilir? -Kredi Denizi

Hiç şüphesiz ki sevgilinizle evlilik kararı almak kadar, bu karar sonrasında başlayan ve bir türlü bitmek bilmeyen oldukça yüklü miktarlardaki masrafları karşılamak da bir o kadar zor. Evlilik teklifi esnasında alınan tek taş yüzük ile başlayan, nişan tepsisinden, gelin bohçasından, baldız saçından, düğün yemeğinden, balayından, kınasından, çikolatasından, mutfak robotuna kadar uzanan geniş yelpazede bir harcama listesi çıkıyor çiftlerin önüne.

Her ne kadar gelenek ve göreneklerimiz gereği, bir takım düğün ve evlilik masrafları kız tarafı, bir takım evlilik masraflarını da erkek tarafı karşılıyor olsa da bu bitmek ve tükenmek bilmeyen ihtiyaç listesindekilerin masraflarını karşılamak için çiftlerin ayrı ayrı ya da birlikte bankalara giderek kredi çekmeleri gerekebiliyor.

2016’nın en güzel haberlerinden olan devlet destekli krediler ve faizsiz düğün kredileri de kulaktan kulağa dolaşırken, yeni evlenen çiftlerin nasıl kredi alabileceğine ilişkin küçük çaplı bir araştırma yaptık sizler için.

-          Devlet Destekli Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Devlet destekli evlilik kredisi alabilmek için, öncelikle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın aşağıda sıralanan şartlarına uygun olmanız gerekmektedir:

·       Evlenmek isteyen çiftler 18 – 24 yaş arasında olmalıdır (üniversite mezunu vatandaşların yaş aralığı 26’ya kadar uzatılmıştır),

·       Türk Ceza Kanunu’nda belirtilen ağır suçlardan herhangi birini işlememiş ve bu suçlardan hüküm giymemiş olmak,

·       Maddi imkânsızlık nedeniyle evlenemiyor olmak.

Tüm bu şartlara uyan ve evlenmek isteyen Türk vatandaşı çiftler faizsiz bir şekilde devlet destekli ve 1 yıl geri ödemeksizin 10 bin Türk Lirası kredisini kolayca alabilmektedir. En fazla 4 yıl içinde geri ödenmesi gereken bu düğün kredisi üzerine, evlendikten sonra ilk yıl çocuk sahibi olan çiftlerin de evlilik kredileri 1 yıl daha ertelenebilmektedir. Yetim ya da devlet yurtlarında kalmış vatandaşların ise kredi geri ödemesi 2 yıl ötelenebilmektedir.

Başvuru yapmak için, evlenmeyi düşünen ve yukarıda maddelenen şartlara uyan evlenmek isteyen çiftlerin banka şubelerine gitmesi gerekmektedir.

-          Diğer Evlilik Kredisi Alma Seçeneklerim Neler Ve Nasıl Başvurabilirim?

Şayet devletin faizsiz olarak verdiği evlilik kredisi şartlarına uymuyorsanız, birçok bankanın da evlilik durumunda verdiği destek kredileri bulunmaktadır. Devletin verdiği 10 bin liralık evlilik kredisi kapsamında Ziraat Bankası’ndan 40 bin liraya varan evlilik kredisi desteğinden faydalanabilirsiniz.

Bu krediden yararlanabilmek için, iki şekilde başvuru yapmanız mümkün. İsterseniz evlilik kredisi çeyiz hesabı açtırarak ya da ihtiyaç kredisi şeklinde kredinizi alabilirsiniz. Devlet desteği verilen anlaşmalı bankalar olan Halk Bankası, Vakıflar Bankası ve Ziraat Bankası’na başvurarak en uygun geri ödeme seçeneğini seçerek faizsiz evlilik kredisi alabilirsiniz. Ayrıca, düğün kredisi adı altında diğer birçok bankada da uygun ve düşük faizli kredi paketi seçenekleri bulunmaktadır. Bu kredilerin genellikle mayıs ayında başlayıp eylül ayı sonlarına doğru bittiğini de hatırlatmakta fayda var.

porno

Şayet yukarıda bahsedilen şartlara siz ya da eşiniz uymuyorsanız, örneğin belirtilen yaş sınırının üzerindeyseniz- bankalardan direkt olarak ihtiyaç kredisi talep edebilirsiniz. En az 2 ya da 3 aydır aktif olan bir sigortanız, aylık gelir durumunu gösteren gelir belgeniz varsa, çok fazla çaba göstermeden hızlı bir şekilde kredinizi alabilir ve düğün masraflarınızda kullanabilirsiniz. 


Etiketler: kredi kredi sorunu ihtiyaç kredisi neden kredi çıkmıyor

Yorumlar

Fırsatlardan haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakınız!