Online Kredi Başvurusu - Kredi Denizi


Kredi hemen herkesin, hayatının belli bir döneminde kullandığı, modern finansman aracıdır.

.
.

Kredi hemen herkesin, hayatının belli bir döneminde kullandığı, modern finansman aracıdır. Ancak bazen başvurması ve alması insanı canından bezdirebilmektedir. Özellikle teknolojinin bankacılık sisteminde bu kadar etkin kullanılmadığı dönemlerde, kredi başvurusu ahbap-dost ilişkiniz yoksa büyük sorundu. Kaldı ki, kredi kartları, ATM’ler ve online sistemler devreye girdikten sonra bankacılık sektörünün çağ atladığı da bir gerçektir.

80’lerde online sistem yokken, bankaların önündeki kuyrukları yaşı yetenler hatırlar. Bir fatura ödemek için bile, saatlerce sıra beklendiği olurdu, hatta pek çok bankada fatura bile ödenmezdi. Sadece devlet bankalarında, o da sınırlı saatlerde.

Peyki Teknoloji neyi değiştirdi?

Teknoloji öncelikle iletişim gücünü artırdı. Bankaların genel merkezleri ve devlet kayıtları ile direkt olarak iletişim kurabilmesi pek çok işlemi ciddi anlamda kolaylaştırdı. Örneğin, artık bir servis sağlayıcı fatura tahsilatı için, basit kodu bankanın izlemesine açarak, tüm ülkeden fatura tahsilatı yapılmasını sağlayabilir. Oysa bu eskiden çok büyük problemdi. Düşünün ki, elle tutulan kayıtlar için, ülkenin bir başka noktasındaki banka sorgu yapacak, merkezdeki memur kayıtları inceleyip bankaya bilgi verecek. Veya bankalara düzenli olarak borçlu listesi iletilecek, bankalar bunu şubelerine ulaştıracak. Bu yöntem pek mümkün olmadığı için uzun yıllar boyunca bankalar fatura tahsilatı bile yapamadı.

Kredi tahsisi ise, eskiden sadece hatırlı müşterilere, banka müdürlerinin insiyatifi ve temel bir sorgulama ile yapılabilmekteydi. Öyle ki, ne sorgu yapılabilecek bir ulusal ağ vardı, ne de o ağa erişecek bir iletişim mekanizması. Her şey elle yapılır, sonuçlara çok geç ulaşılır ve çoğu zaman ciddi hatalar yapılırdı. Bu nedenle bankalar da özellikle ticari olamayan kredileri nadir kullandırırdı.

Günümüzde, çok gelişmiş bir iletişim sistemi ve hızlı sorgulamalara olanak tanıyan ulusal bir veri ağı vardır. Bu ağ, bankaların izlemesine, müşterinin onayı ile izin verir ve banka müşteri hakkında her türlü finansal bilgiye erişebilir. Bu ağa erişim devlet tarafından bankaların kullanmasını önerdiği, hatta olumsuzluklar halinde, banka görevlisine, bu sistemi neden sorgulamadığını sorduğu bir sistematik yöntemler bütünüdür. Kredi kullanmak isteyen kişinin sadece TC kimlik numarası ile ağa erişilir, kişinin Kredi Kayıt Bürosunda yer alan kredi notu, ödeme alışkanlıkları, toplam borcu gibi verilere ulaşılır. Bunun yanında, Merkez Bankası ve Maliye Bakanlığından kişinin diğer borçları sorgulanabilir. Bunların dışında birkaç senedir hayatımızda olan UYAP bilgi ağı sayesinde, kişinin finans kuruluşları dışındaki borçları da sorgulanabilir. Bu sayede sayede finans sistemine borcu olmasa bile, diğer kişi ve kuruluşlara ciddi borcu olan kişilere hatalı krediler tahsis edilmemiş olur.

Evet borçlu kişilere kredi tahsis etmek bankacılık mantığı itibariyle hatalı bir işlemdir. Ne kadar açıklamaya çalışsanız da bunun bankacılık sisteminde bir karşılığı yoktur.

Online kredi başvurusu da, kredi tahsis ve başvuru yöntemlerinin en son jenerasyonu olarak hizmetimizdedir. Son yıllarda artan oranda kullanılan bu kredilere ön başvurunuzu cep telefonları ile sms kredi biçiminde veya online şubelerden web kredi biçiminde gerçekleştirebilirsiniz.

Her iki başvuru yöntemi de çoğu müşteri için ön onay biçiminde cevaplanacaktır. Bu cevabı veren bir kod dizisidir ve belirlenen kriterlere uygun bir finansal kaydınız olup olmadığnı sorguladıktan sonra ön onay verir. Bu aşamadan sonra banka şubesine giderek başvuruda bulunmanız, bankacılık genel sözleşmesi ve kredi sözleşmesini imzalamanız gerekir. Tabii bazı bankalar devamlı müşterileri için bir limit dahilinde daima onaylı bir kredi kotası tutarlar. Bu müşterilerin Sms kredi ve Web kredi olarak yapacakları başvurular ön onay değil, direkt onaylı olarak tahsis edilebilmektedir.

.

Etiketler: ihtiyaç kredisi gerekli belgeler kredi başvurusu

Yorumlar

Kategoriler

Etiketler:

abd acil nakit acil para akbank Akbank Konut Kredi Faizleri Akbank Konut Kredi Faizlerini Düşürdü Akbank Konut Kredisi akbank kredi akbank kredi başvurusu Akbank Kredi Başvurusu İnternetten Nasıl Yapılır? akbank kredi hesaplama Akbank Kredi İçin Faiz Oranları akbankkobi albarakaturk Altın Altın destekli ETF Altın Fiyatları banka kartı banka kredileri karşılaştırma Banka Kredisi bankacılık Bankalar Bayram Kredisi bireysel krediler Birikim Bitcoin Bitcoin Kaybı Bitcoin Kaybı Devam Ediyor borç kapama cep telefonu çin Denizbank Faiz Oranları denizbank iletişim Denizbank İnternet Bankacılığı Denizbank İnternet Sitesi denizbank kredi denizbank kredi başvurusu Denizbank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? denizbank kredi hesaplama Denizbank Kredi Türleri Nelerdir? Denizbank Kredileri Denizbank Şubeleri Dolar Dolar TL Arasında Düşüş emekli en kolay kredi en uygun kredi erken kredi kapama erken kredi kapatma Esnafa en hızlı kredi Denizbank evlilik kredisi faturalı hat faturalı hatlara kredi faturalı hatlara nakit faturalı hatta nakit faturaya kredi faturaya nakit fazla başvuru forex garanti kira gerekli belgeler guvenlikira hızlı kredi ihtiyaç kredisi ingbank İthalat ithiyaç kredisi kira sigortası kiramguvende konut kredisi kredi kredi başvurusu Kredi çekmek Kredi danışmanlığı kredi denizi kredi erken kapama kredi erken kapama hesaplama kredi faiz hesaplama kredi faizi kredi faizi hesaplama kredi haberi kredi hesplama kredi kapama kredi kapama hesaplama kredi kapatma kredi kapatma hesaplama kredi kartı kredi masrafları kredi notu Kredi Puanı Nasıl Yükseltilir? Kredi Puanı Nedir? kredi sorunu kredim benim kuveytturk LPG mortgage n kolay kredi neden kredi çıkmıyor Petrol seçim araçları seçim çalışmaları seçim otobüsü sigorta sigortalı kira sms kredi sss taşıt kredisi Taşıt kredisi Denizbank tefeci Ticaret TL uygun kredi web kredi yapıkredi
Fırsatlardan haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakınız!