Kredi Kullanırken Zamandan Nasıl tasarruf edilir? - Kredi Denizi


Yoğun hayat tempomuzda kimi zaman kendimize bile zaman ayıramıyoruz.

Kredi Kullanırken Zamandan Nasıl tasarruf edilir? - Kredi Denizi

Hal böyle olunca gün içinde yetiştiremediğimiz bir yığın işler oluyor. Bu yüzden bazı şeyleri hızlı ve pratik bir şekilde yapmak istiyoruz. Hazır yemekler bizim hayatımızı bir tık daha kolaylaştıran en önemli şey. Gün boyu o kadar yoğun oluyoruz ki aklımızda birçok bilgiyi ve yapılacakları tutmak zorunda kalıyoruz. İşte kimi zaman bu karmaşanın sonucu olarak yapacaklarımızı unutabiliyoruz. İşte bu unutkanlık genelde faturalar oluyor. Ödenmemiş faturalar sonucunda internetimiz, elektriğimiz, suyumuz hatta telefon hattımız bile kesilebiliyor. 

Yorgun argın eve geldiğimiz zaman gözümüz fatura bile görmüyor. Hele ki o kadar çok bankanın faturalarıyla ayrı ayrı ilgilenmek bize ekstra yorgunluk çıkarıyor. İşte bizi bu yoğunluktan ve yorgunluktan kaldıracak güzel ve etkili bir çözüm var. Borçları tek bir bankada toparlama yolu ile hayatımızın yorucu olan kısmını bir nebze olsa hafifleteceğiz. 

İhtiyaçlarımıza göre kimi zaman bütçemizi aştığımız zamanlarımız oluyor. Eğitim, taşıt, ev, bayram ya da bireysel ihtiyaç kredilerinden bir ya da birkaç tanesini alabiliyoruz. Tabi bunların yanında ev, telefon, su, internet ve elektrik gibi ödememiz gereken faturalarımız oluyor. Aldığımız kredi, kullandığımız internet ya da elektriğin ödeme yerleri farklı şubeler oluyor. Bir de her faturanın farklı ödeme tarihleri olunca işin içinden çıkmamız bir hayli zor oluyor. İşte borçları tek bir bankada toparlama ile içinde bulunduğumuz bu zahmetli durumu fırsata çevirebiliriz.

Borçları tek bir bankada toparlama, aldığımız kredileri ve kredi kartı ödeme işlemlerini bir banka üzerinden gerçekleştirmektir. Eğer düzenli ödeme yapıyorsanız ve gelir durumunuz yeterli ise, kredilerinizi tek bir bankada birleştirme imkanınız olabilir. Çünkü düzenli ödeme yaptığınız takdirde,  bankaların size bu imkanı verme olasılığı çok daha yüksek olacaktır.   

Eğer aylık geliriniz yeni bir kredi için de elverişli ise, sizin için en avantajlı ihtiyaç kredisine başvuru yapabilir, yeni kredinizi aldıktan sonra diğer kredilerinizi kendiniz kapatabilirsiniz. Ancak geliriniz yeni bir kredi almak için sınırda ise, devam eden kredileriniz nedeniyle standart bir kredi başvurusu sizin için yeterli olmayabilir. Bunun için bankalara bizzat müracat etmeniz, kendinizi, koşullarınızı, yeni bir kredi ile diğer borçlarınızı kapatma niyetinizi, ödeme kabiliyetinizi izah etmeniz ve aynı zamanda tüm bunları belgelendirmeniz gerekir. Bu sürecin diğer adı borç transferidir. Kredi başvurusu yapacağınız banka, almak istediğiniz kredi ile daha önce aldığınız ve devam eden kredilerinizi kapatacağınızdan emin olmak isteyecektir. Bununla birlikte bazı bankalar kredi kullanımı sırasında, parayı size ödemek yerine doğrudan EFT ile bu kredileri kendisi kapatmak isteyebilir. Sizin bunu önceden teklif etmeniz, bu krediyi gerçekten kredi borçlarınızı kapatmak niyetiyle istediğinizi kesinleştirecektir. Yani başvuru sırasında bankaya,  amacınızın kredilerinizi kapatmak olduğunu, hatta isterlerse kredi kullanımında kapama işlemini onlara devredebileceğinizi, gerekli EFT talimatlarını başvurunuz ile birlikte verebileceğinizi belirtebilirsiniz.

Üstelik bankaya gidip borç ödeme işlemini gerçekleştirmek istemiyorsanız ya da borçları tek bir bankada toparlama işlemini yapmanıza rağmen, faturaları ödemeyi unutuyorsanız otomatik ödeme ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı vererek faturalarınızın zamanı geldiği an, fatura tutarınız anlaşmalı olduğunuz banka tarafından otomatik olarak ödenir. Böylelikle faturanızı unutma gibi bir problem ile karşılaşmazsınız. Otomatik ödeme hem güvenilir hem de hayatı kolaylaştıran bir çözüm olarak karşımıza çıkmakta. Artık kendimize ayırabileceğimiz ve ailemiz ile zaman geçireceğimiz vakitlerimiz otomatik ödeme ve borçları tek bir bankada toparlama ile bizlere sunulmakta. Etiketler: kredi haberi ithiyaç kredisi mortgage konut kredisi

Yorumlar

Fırsatlardan haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakınız!