Kredi Faizi Nasıl Hesaplanır? - Kredi Denizi


Kredi faizi hesaplama pek çoğumuz için muammadır. Aylık faiz oranlarına baktığımızda oldukça düşük olduğunu, p

Kredi faizi hesaplama pek çoğumuz için muammadır. Aylık faiz oranlarına baktığımızda oldukça düşük olduğunu, pek yüksek bir faiz tutarı çıkmayacağını düşünürüz. Oysa durum pek öyle değildir. Aylık basit faiz tutarları yıla ve toplam vadeye göre toplam bileşik faize dönüştürüldüğünde tahminimizden bir miktar farklı sonuçlara ulaşırız. Bu nedenle sadece aylık basit faiz tutarlarına değil, toplam ödenecek faiz tutarını incelemekte fayda vardır. Ayrıca faiz hesaplayıcılarının bu tutarı gösteren versiyonlarını kullanmakta fayda vardır. Kredi faizi hesaplama araçları olan sitelerde, kredi tutarı ve vadeyi girdiğinizde bir aylık ödenecek tutar değerine ulaşılır, ancak elbette bu sitede detaylar yer almıyorsa bu pek de anlamlı değildir. Kredidenizi.com.tr size en detaylı faiz hesaplama araçlarını sunmaktadır. Sitemizde sadece faiz hesaplama araçları değil, detaylı analizler, avantaj ve dezavantajları işaret eden detaylı anlatımlar yer almaktadır.

Kredi faizi nasıl hesaplanır sorusunun, matematikle arası olmayanlar için sinir bozucu bir cevabı vardır.  Bu sinir bozucu hesaplama formülü aşağıdaki gibidir.

C= (a . k) / [1-(1/(1 + k)^n]

·       C=Aylık taksit

·       A=Anapara

·       K=Faiz oranı

·       n=Dönem sayısı

Her ne kadar matematiğe hakim kişiler için oldukça basit bir formül olsa da, buradan pek çok kişi doğru sonuca ulaşamaz. Elbette temennimiz bu formülü kullanabilmenizdir, ancak eğer mesleki olarak bu işlerle haşır neşir değilseniz, değerli zamanınızı bununla harcamayabilirsiniz.

Pekiyi ne yapacağız, nasıl kredi faizi hesaplanır?

Cevap çok basit, hemen kredidenizi.com.tr adresine girip, kredi hesaplama araçları sekmesine tıklar ve ihtiyaç tipine göre kredinizi seçer, tutarı ve vadeyi girdikten sonra hesapla, tuşuna tıklarsınız.

Sistem sizin için tüm kredi alternatiflerini, uygun tüm bankaların veritabanından çeker ve detaylı bir analiz yapabilmeniz listeler.

Listelenen sonular içerisinden dilediğiniz herhangi birine tıkladığınızda, kredi  ve bankaya ait tüm detaylar karşınıza çıkacaktır. Almak istediğiniz kredinin sadece faiz hesaplaması değil, masrafları, harçları ve kredi koşulları ile ilgili de tüm detaylar detay ekranında karşınıza çıkacaktır.

Bu noktada önemli olan bir nokta vardır ki, bu listeleme yapan site araçlarının güncel olmasıdır. Eğer güncel olmayan verilerle faiz hesaplaması yapan bir siteden analiz yapıyorsanız, oldukça yanlış beklentilerle başvuru yapabilirsiniz. Ortaya çıkan sürpriz olarak biraz zor nitelendirilir.

Oysa kredidenizi.com.tr size %100 güncel bilgileri kullanarak analiz yapmaktadır. Kesinlikle anlık verilere dayanılan analizlerimiz an itibariyle kesin olarak güvenilirdir. Elbette günümüz piyasa koşullarında faizler anlık olarak değişebilmekte olduğundan hesaplamayı yaptıktan günler sonra başvuru yapmanız durumunda farklı oranlarla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca bankaların kampanyalı faiz oranları belirlenen aralıklarda geçerli olacağından, bu süre dolduğunda ilgili faiz oranı da ortadan kalkmış olacağından beklentilerinizle nihai hesaplanan kesin faiz farklılık gösterebilir. Bu nedenle hesaplamayı yaptıktan sonra çok fazla beklememenizi öneririz.

Yani aslında kredi faizi hesaplama o kadar da zor bir iş değildir. Kredi başvurusu yapmadan önce kendi analizinizi kolayca yapıp, başvurunuzu yapacağınız analize göre çok daha etkin biçimde yapabilirsiniz.

www.kredidenizi.com.tr size eşsiz hizmetler sunmaktadır. Ve bizden yapacağınzı sorgulamalar için hiçbir bedel ödemeyeceksiniz. Sizi bir kaç tıkla en uygun krediyi bulabileceğiniz hızlı ve etkili bir site kurduk. Dilediğinizce kredi analizi yapabilir, kendinize en uygun krediye başvurmadan önce tüm bankaların fiyatlarını ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.

Kredi faiz hesaplama kuyusunda kaybolmayın. Bize gelin, sadece faiz hesaplamakla kalmayın, detaylı analiz ve karşılaştırmalar yaparak en uygun faizli ve en uygun koşullardaki krediye kolayca ulaşın.


Etiketler: kredi haberi

Yorumlar

Fırsatlardan haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakınız!