Kredi Başvuru Süreci - Kredi Denizi


Kredi başvurusu dendiği zaman, aklımızda hepimize bir külfet gibi gelen bir işlem kalabalığı geliyor.

Artık yıllardır aklımızda yer eden tabularımızı yıkma zamanımız geldi. Öncelikle kredinin neden gerekli olabileceğinden bahsetmek istiyorum. Krediler her ihtiyacımıza cevap verebilir hale geldiler. Haliyle devir değiştikçe, teknoloji ilerledikçe her şeyde bir takım değişimler oluyor. Krediler de bunlardan etkileniyor. 
Örneğin; eğitim hayatımız için bir takım planlarımız var ve maalesef bütçemizden ötürü durmadan hayallerimizi erteliyoruz. Eğitim hayatı dendiği zaman o kadarda ertelenecek vaktimiz olmadığını bir yere not etmekte fayda var. Çünkü nasıl sağlığımız önemli ise eğitimde bizler için bir o kadar önemli. Ya da sağlık sigortası yaptırmak istiyoruz ama bir türlü bütçemizi ayarlayamıyoruz. Belki de kiradan kurtulup kendimize ait bir evimizin olmasını istiyoruz.  Bu ve bunun gibi bir çok ihtiyacımıza kısa ve güvenilir bir şekilde cevap bulmak için bankaların bizlere sundukları çözüm kredi başvurusundan geçiyor. 
Peki kredi başvurusu yaparken yapılacak işlemler nelerdir? Kredi başvurusu’nun yanıtını ne zaman alabilirim? Krediyi aldıktan sonra ödeme planımı nasıl ayarlayacağım? Kredi ödeme planı kapsamında uygun seçenekler mevcut mu? Gibi birçok soru daha krediyi almadan önce aklımıza gelmekte. Başvuru sürecini ister bankadan, ister internetten, istersek de cepten yapabiliyoruz. Artık eskisi gibi banka kuyruklarında saatlerce beklemenin devri kapandı.  Hatta kredi başvurusunu yapmak işlemi sırasında, TC kimlik numaramızı ve cep telefonumuzu yazıp bankanın tahsis ettiği numaraya göndermemiz ile anında kredi onay cevabının gelmesi bir oluyor. Web te internet ile başvuru yapmak istiyorsak, TC kimlik numaramızı ve cep telefonumuzu yazıp, güvenlik kodunu girdikten sonra kısa bir sürece başvuru sürecini gerçekleştirebiliyoruz. Dilersek başvuruyu gerçekleştirmeden önde bankaların bizlere sunduğu müşteri hizmetinden yararlanabiliriz. 
Kredi başvurusunu yaptıktan sonra, bankaların kontrol ettiği en önemli şey kredi puanıdır. Kredi puanınız pozitif ise kredi onayınızın gelip gelmeyeceği hakkında düşünmenize ya da telaşa kapılmanıza gerek yok. Kredi puanınız negatif ise bankada çalışan danışmanlar sizin ile iletişime geçip kredi başvurusunun sizin için neden gerekli olduğunu ve kredi puanınız hakkında bir takım sorular sorduktan ve araştırmalar yaptıktan sonra kredinizi onaylıyor. O yüzden kredi alımı sürecinde gergi hissedecek herhangi bir durum söz konusu değil. 
Uygun faiz oranı ile kredinizi aldıktan sonra,  seçtiğiniz bankanın size uygun ödeme seçenekleri sunduğuna emin olun. Zaten bundan emin olmadan kesinlikle o bankadan kredi alımında bulunmayın. Çünkü koşulları kafanıza yatmayan bir banka ile uzun süre bağ kurmak sizin için yorucu bir süreç olacaktır.  Kafanıza yattığı anda ödeme seçeneklerinden bütçenize en uygun olanını ayarlayıp kredi başvurusu ile aldığınız kredinizi her ay gönül rahatlığı ile ödeyebilirsiniz. Kredi hesabı yaptığınız an hangi ay size ne kadar faturanın geleceğini bilirsiniz. Böylece ödeme planınızı kendinizde oluşturabiliyorsunuz.  İnternet üzerinden ya da el ile kredi hesabını yapabilirsiniz. Bankanız tüm bu hizmetleri size sunacaktır ve her türlü desteği sağlayacaktır ama aklınıza takılan bir durum olmasın diye kendinizde hesabı kolayca yapabilirsiniz. 
Eskiden kredi alırken bir çok prosedür ile karşılaşıyorduk. Uzun banka kuyrukları da cabası tabi. Özellikle bankalar kredi deyince kefilsiz olmaz diyorlardı. Kefil bulacağım diye eşe sormaktan gına geldiği zamanlarımız bile olmuştur. Artık kefil derdi olmadan, kredi puanımızın doğrultusunda bireysel ihtiyaçlarımıza cevap bulabileceğimiz hızlı, güvenilir ve kolay bir süreç bizleri bekliyor. 
Kredi başvurusu’nun hızını merak ettiyseniz, internetten ya da cepten şuan başvuru yapabilirsiniz. Üstelik başvuru sonrasında krediyi almanıza gerek olmadan bu işlemi yapabilirsiniz. 


Etiketler: kredi başvurusu

Yorumlar

Fırsatlardan haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakınız!